October 27, 2021, 11:42 am

Веља Неволја

(Видео) Гoлeмa пoлициcкa akциja вo Србија: Уaпceни члeнoви нa cpпcкaтa kpиминaлнa гpyпa нa Вeљa Нeвoља ocoмничeни зa y6иcтвa

Српските специјалци денеска во филмска сцена уапсија уште двајца членови на криминалниот клан на Вељко Беливук, кои се меѓу осомничените за убиство на две лица, пишуваат српските медиуми. Уапсените осомничени се Сенад Решовиќ и Дејан Михајловиќ, а според српската полиција,...

Пoтвpдeно oбвинeниeтo пpoтив Бeливyк и члeнoвитe нa нeгoвaтa гpyпa

Специјалниот суд во Белград го потврди обвинението против Вељко Беливук, Марко Миjковиќ и други членови на нивната криминална група за злосторничко здружување и неколку најтешки кривични дела – вклучувајќи брутални убиства, силување, тортура, трговија со дрога … Откако беа разгледани...

Beљa Heвoља ce пoфaлил дeкa гo „зakлaл“ Звицep зa мнoгy кeш

Откако извлекол голем кеш од Радоје Звицер, Веља Hевоља се пофалил на своте соработници по шифрирана порака. „Еве ги дереме овие Црногорци.“ Беливук и Марко Мирковиќ биле бесни дека тие му ги работат валканите работи на Звицер и служат како топовско...

Хулигани и политичари: Постои ли разлика?

Случајот со Беливук покажува колку длабоко е политизирана српската држава, но и дека судството во Србија засекогаш ќе остане под силно политичко влијание и притисок. Последните случувања во Србија во кои политичките елити се поврзани со личности од организиран криминал и со...

(Boзнeмиpyвaчкa coдpжинa – 18+) ХOPOP: Hoви дoкaзи зa злocтоpcтвaтa нa Beљa Нeвoља

Во српските медиуми се појавија нови грозоморни фотографии, можеби најстрашните досега, што покажуваат последици од тортура и касапење луѓе од членовите на кланот Веља Невоља и Марко Миљковиќ. Иако фотографиите се вознемирувачки, медиумите ги објавија, истакнувајќи дека во овој момент...

Eдинcтвeнoтo интepвjy co Вeљa Heвoљa: Бeливyк oткpи кaкo гo пpeзeл jyгoт co Салет Станковиќ, но и од кaдe пoтeкнyвaлa дpoгaтa нa cтaдиoнoт

Апсењето на Вељко Беливук, попознат како Веља Невоља и неговата криминална група, е тема број еден во Србија со денови. Секој ден се појавуваат нови грозоморни детали за нивните наводни злосторства и огромната сума пари што ги заработиле. Постојат шпекулации...

(Boзнeмиpyвaчкo Фoтo) Вулин ги пpикaжa фoтoгpaфиитe oд жpтвитe нa Beљa Heвoљa – Пpeceчeнa глaвa, нoзe фpлeни вo ќoш, kokaин…

Министерот за внатрешни работи на Србија Александар Вулин на Телевизија Пинк ги прикажа злосторствата на озогласениот Велимир Беливук. На една од нив се гледа како Веља и неговиот другар ја држат главата на жртвата додека се смеат. На друга која...

Ce згaдилe oд coпcтвeнитe злocтopcтвa: Eкипaтa нa Beљa пoвpaќaлa кoга им ги пуштиле нивнитe cнимки

Почна судењето на најопасната криминална група на Балканот. Велимир Беливук влезе во судница и се соочи на суд. Веља невоља и Марко Мировиќ биле главни организатори на злосторствата и исчезнувањето на во најголем дел навивачи. Но Веља негирал дека имал...

Hajгoлeмиoт балкански злocтopник има криптoвaлyти и биткoини вo милиoни

Мафијашите на Вељко Беливук (35) купиле биткоини за повеќе од 5 милиони евра во претходните две години, покажуваат најновите оперативни наоди од истрагата! Оваа огромна сума пари сега е скоро невозможно да се најде и заплени, бидејќи крипто-валутите можат да...

Kaкo „пaднa“ eкипaтa нa Веља Невоља – пoдгoтoвкитe зa aпceњeтo тpaeлe co мeceци

Подготовките за апсењето на кланот Вељко Беливук и Марко Миjковиќ се подготвувале со месеци во две оперативни акции, „Чешел“ и „Киднапер“. Првата акција „Чешел“ е започната откако бандата малтретирала фризер и барала да им плати рекет од 8.000 евра месечно....
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Пецаков: Пpoeкти зa cвeтлa иднинa во Вocка, Дaлјaн, 15 Кopпус и Жeлeзничка

Гарантираме проекти за нова и светла иднина во населбите Воска, Далјан, 15 Корпус и Железничка, вели кандидатот за градоначалник...
- Advertisement -spot_img