Вилма Рускоска

Пpeтpecи кaj пopaнeшниoт гeн-ceк нa Bлaдa, Рашковски и „Инвока гроуп“

Шефицата за Основното јавно обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, Вилма Рускоска, за „360 потврди“ потврдила дека во моментот прибираат докази во рамки на предистрагата отворена за случајот со софтверот за сообраќајни прекршоци во вредност од 81 000...

(Видео) Русковска негираше, но Маричиќ потврди таа му кажала дека Милајков се спрема да бега

Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал е обвинителот со кој министерот за правда, Бојан Маричиќ се сретнал во петокот и од кого дознал дека можно е бегство на Сашо Мијалков, дознава „А1он“. Потврда за информацијата добивме...

Вилма видно нeрвозна, се жaлеше кај cyдијата Илија Трпков

Обвинителката Вилма Рускоска беше видно нервозна по денешното сведочење на вештакот Мирослав Котевски кој со анализа на телефонските броеви на Александар Василевски и на Миле Јанакиески и Спиро Ристовски докажа дека обвинетите немале никаква комуникација со Нинџа на 27 април 2017...

(Видео) Рускоска за „Moнстpyм“: Изгледа нема други снимки, така да, тоа е…..

Јавната обвинителката за организиран криминал, Вилма Рускоска, во денешното гостување во емисијата „Само интервју“ на Канал 5, зборуваше за предметите од Специјално јавно обвинителство, кои по неговото распаѓање преминаа во Јавното обвинителство обвинителството. За предметот „Монструм“, кој што беше вратен на...

(Видео) Колку пари земала Катица Јанева?!

Обвинителката Вилма Рускоска која денес беше гостин во емисијата „Само интервју“ на Канал 5, даде една контраверзна изјава со која отвори многу прашања во јавноста. Таа соопшти дека Катица Јанева земала пари, но не било само еднаш. Слушнете ја изјавата на...
- Advertisement -

Latest News

Николовска: Cyдот во Стразбур ја прифати жaлбeта зa kaзната во случајот 27 април, очекувам

Адвокатот Ружица Николовска преку социјалните мрежи соопшти дека жалбата по повод казнувањето во предметот „27 април“ е прифатена од...
- Advertisement -