November 30, 2021, 9:41 pm

вирус „нипа“

Британска нayчничкa којa бeше вклyчeнa во coздавањето на „AcтpaЗeнeка“ пpeдyпpeдyвa – Овој виpyc ги y6ивa пoлoвинa oд зapaзeните, мoжнo e дa ги пpeдизвикa cлeднитe...

Познатата британска научничка Сара Гилберт, која беше вклучена во создавањето на вакцината против ковид-19, „АстраЗенека“, предупреди дека вирусот нипа, кој убива најмалку половина од заразените, може да ги предизвика една од следните пандемии. Таа смета дека не постои вакцина против...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Мицкоски и Коњановски утре во Битола на средба со претставници на Регионалната стопанска комора

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, утре заедно со градоначалникот на општина Битола Тони Коњановски, ќе остварат средба со претставници...
- Advertisement -spot_img