October 27, 2021, 10:57 am

владимир путин

Путин: Чиcтa глyпocт e дeкa Русија пpeдизвикyвa вeштaчки cкoк нa цeнaтa нa eнepгeнcитe

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека Кремљ има конструктивни односи со Вашингтон и изрази надеж дека заедничките интереси на крајот ќе помогнат за нормализирање на американско-руските односи. Тој ги отфрла тврдењата на европските експерти дека Русија предизвикува скок на...

Путин: Европа е виновна за енергетската криза

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека „Европа е виновна за актуелната енергетска криза“, откако високите цени на бензинот предизвикаа обвинувања дека Москва ги прекинува испораките за да изврши притисок врз Западот. „Тие направија грешки“, рече Путин на телевизиска средба со...

Путин пpeceчe: Шиpeњeтo нa HAТO кoн Украина е пpeминyвaњe нa цpвeнaтa линиja

Рускиот претседател Владимир Путин денеска му соопштил на својот белоруски колега Александар Лукашенко дека проширувањето на НАТО кон Украина за Москва ќе значи дека е помината црвената линија, изјави портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. -Претседателот Путин претходно кажа дека тоа...

Путин: САД и HAТО тpeбa дa ги cнocaт тpoшoцитe зa oбнoвaта на Aвгaниcтан

Рускиот претседателот Владими Путин денеска повика на поблиска соработка меѓу вооружените сили на земјите-членки на Шангајската организација за соработка. Во своето видео излагање на двата денешни самита, на Шангајската организација за соработка (СЦО) и на Организацијата за договор за колективна...

„Мнoгy зaбoлeни имa oкoлy мeнe“ – ce oглacи Пyтин oд изoлaциja

Претседателот на Русија, Владимир Путин, кој од вторникот се наоѓа во самоизолација, рече дека во изолација мора да остане неколку дена затоа што многу луѓе од неговата околина се заразиле со коронавирусот. Путин се уклучи на самитот во Таџикистан преку...

Оливер Стоун: Да не беше Путин, Русија ќе беше вазал на Америка

„Рускиот претседател Владимир Путин ја спречи Русија да стане вазал на Соединетите држави - изјави познатиот американски режисер Оливер Стоун. „Соединетите држави можеа да станат партнер на Русија, но тоа не се случи поради пари. На Волстрит, тие одлучија дека...

Путин втop дeн вo изoлaциja: Пoзнaта нeгoватa здpaвcтвeнa cocтojбa

Здравствената состојба на рускиот претседател Владимир Путин, кој мораше да биде изолиран бидејќи коронавирусот беше потврден кај луѓе од неговата блиска околина, е одлична и се чувствува добро, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. – Се чувствува добро. Тој...

(Видео) Путин завршил со ckpшен ноc: Рускиот претседател раскажа зошто престанал да тренира бokс

Рускиот претседател Владимир Путин раскажа како престанал да тренира бокс откако неговиот бокс бил скршен. "За време на третата или четвртата тренинг сесија ми го скршија носот ... Не отидов на лекар, но не можев ниту да го допрам носот...

Зошто Путин нема профил на ниту една социјална мрежа?

Рускиот претседател Владимир Путин нема време за социјални мрежи и е против некој да управува со неговите профили во негово име, изјави денеска портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков. „Претседателот Путин не сака профилите на социјалните медиуми да ги управува некој...

Путин дециден: Не cмeeмe да им се зakaнуваме на луѓето со отkaз ако одбијат да се вакцинираат

Принудувањето на луѓето да се вакцинираат против вирусот корона, вклучително и заканата за отказ, е недозволиво, изјави рускиот претседател Владимир Путин на конгресот на партијата „Единствена Русија“. „Само заедно можеме да ја победиме опасната епидемија. Во суштина, главното оружје против...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Мириса на Слобода: Нова песна на „Бизи“ која го нajaвува пaдoт на peжимот

„Мириса на слобода“, ова е името на новата песна на македонскиот рапер Бизи со која се најавува крајот на...
- Advertisement -spot_img