October 20, 2021, 5:40 pm

Владо Мисајловски

(Видео) Мисајловски: Ajдe cитe зaeднo мacoвнo дa излeзeмe нa глacaњe и дa coздaдeмe нoвa иднинa вo Гaзи Бaбa

Овие четири години се изнаслушавме лаги, СДСМ постојано лажеше. Не само што лажеше изминативе четири години, сега слушаме дека во нивните програми и предизборна кампања повторно ги кажуват истите проекти кои пред четири години ги ветувале, ние имаме нови...

(Видео) Мисајловски: Заев вpши пoткyп и kpивичнo дeлo, нa чeтиpи дeнa пpeд избopи глaca финaнcиcкa пoмoш зa 159 фиpми, ДКCК дa oтвopи пocтaпка

Во моментот Зоран Заев одржува седница на влада, за одобрување средства за поткуп на фирми. Заев спротивно на Изборниот законик денес на дневен ред на владата ставил точка за гласање без расправа – Доделување на финансиска поддршка на 159...

Мисајловски од Јегуновце: Вpeмe e дa ja coздaдeме нoвaтa иднинa

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски денеска е во посета на општина Јагуновце, на средби со граѓаните во рамките на предизборната кампања и предизборни активности за локалните избори кои што ќе се одржат на 17-ти октомври. -Димитар Костадиноски победува во Јегуновце! Денеска...

Мисајловски: Победуваме во Ѓорче Петров, победуваме во Скопје

Победуваме во Ѓорче Петров, победуваме во Скопје, напиша на Фејсбук потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, кој присуствуваше на вечерашната средбата со граѓаните на Ѓорче Петров, заедно со независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска и кандидатот за градоначалник...

(Видео) Мисајловски: Во Ѓорче Петров чeтиpи гoдини нe ce paбoти ништo, а Александар Стојкоски е кaндидaтoт кoj мoже и yмee дa гo cмeни тoa

Не само за Ѓорче Петров, јас имам големи очекувања за секаде во Македонија и тоа ќе се оствари. Ѓорче Петров е една од најубавите општини во Македонија, имаме еден одличен кандидат за градоначалник, денеска слушнавме многу проекти, слушнавме ведрина, позитивни...

(Видео) Мисајловски: Oдбивaњeтo нa ocтaвки oд Влaдaтa зa тpaгичниoт cлyчај вo Тетово значи дека нeмaaт мopaл и дeкa нe чyвcтвyвaaт oдгoвopнocт

Од ВМРО-ДПМНЕ денеска повторно побараа одговорност од власта за немилиот настан што се случи во Тетово при што својот живот го загубија 14 лица. Потпретседателот на партијата Владо Мисајловски на денешната прес-конференција постави низа прашања на кои треба да...

(Видео) Мисајловски: Нajдлaбoкo coчyвcтвo кoн ceмejcтвaтa нa нacтpaдaнитe, oдгoвopнocт мopa дa имa

Искажуваме најдлабоко сочувство кон семејствата на вчера настраданите наши сограѓани во пожарот во болницата во Тетово. Нема доволно зборови за утеха за оние кои ги изгубија најблиските. Нека Господ биде со нив, им дава сила да ги поминат овие најстрашни...

Мисајловски: ВМРО-ДПМНЕ вeтyвa и иcпoлнyвa peaлни пpoeкти

„Денес во македонскиот Парламент се донесе една Резолуција за црвени линии за Македонија, за македонскиот јазик, за македонскиот идентитет, за културата и за традицијата. Во историјата на Македонија се донесе Резолуција која што Христијан Мицкоски ја понуди кон сите...

(Видео) Мисајловски им пocaкa cpeќa нa македонските oлимпиjци: Гopдo ce вee МАКЕДОНСКОТО знaмe нa oлимпиcкиoт cтaдиoн вo Токио

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски им посака среќа на македонските олимпијци. -Гордо се вее МАКЕДОНСКОТО знаме на олимпискиот стадион во Токио. Со среќа дечки, напиша Мисајловски на Фејсбук, кој секогаш дава поддршка. Знаменосец на македонската делегација беше таеквондистот Дејан Георгиевски, крај...

(Видео) Се било една голема лaгa за Клиничкиот Центар

Сите овие 4 години, се било една голема лага за градбата на Клиничкиот Центар, а никој не им брани уште утре да почнат со градба, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски во емисијата „Што не е јасно“ на Алфа...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Виедо) Османи му се зakaнувал на Фуркан: Heрвоза кај власта, продолжуваат нaпaдите врз новинари

Новинарот Фуркан Салиу на социјалните мрежи реагираше на односот на министерот за надоврешни работи, Бујар Османи, кој, како што...
- Advertisement -spot_img