Архива на ознаки влажни

БИДЕТЕ ВНИМАТЕЛНИ:Сообраќајот на овој автопат се одвива по една лента

  • March 9, 2018
  • Коментари
Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози, соопшти утрово Автомото сојузот на Македонија. На патниот правец А2 Струга – г.п. Ќафасан, од бензинска пумпа КМР до местото Добра Вода – село Франгово (во должина од 3 км) се препорачува исклучително внимателно управување со возилата поради дупки на коловозот. На самото место поставена […]