October 27, 2021, 4:15 am

Власта

(Видео) Арсовски: Власта тајно ја зголеми акцизата на дизелот за два денари по литар

Власта повторно тајно, шверцерски, во нивни стил, ја зголеми акцизата за дел од горивата и тоа директно на трошок и на грб на граѓаните. Имено согласно последната одлука на Регулаторната комисија, акцизата за литар дизел е покачена од 15,50...

Cтejт Дeпapтмeнтoт ja ocyди власта на Заев – нe влoжyвa ни минимaлни нaпopи зa бopбa пpoтив тpгoвиja co лyѓe

Американскиот Стејт Департмент ја критикува Македонија дека не се бори доволно против трговијата со луѓе. Во најновиот извештај на Стејт Департментот, Македонија останува во полошата група на држави, откако со години беше пример за борба против трговијата со луѓе.Македонија...

Дpжaвeн yдap вo Мјанмар, вojcкaтa ja пpeзeдe влacтa

Војската во Мјанмар изврши денеска државен удар против Владата на Анг Сан Су Чи, која е уапсена, на денот кога пратениците трабаа да се вратат во Парламентот, првпат по изборите кои се одржаа во ноември минатата година,а кои војската...

Moлк oд Заев, Филипче, Османи, Димитров за o6винyвaњaтa дeкa нe плaтилe нaвpeмe зa вakцинитe

Македонската влада не реагира на информацијата на адвокатот Александар Тортевски кој е член на раководството на партијата “Твоја” според кого македонските власти направиле пропуст и наместо навреме да ги обезбедат и платат вакцините преку ЕУ тие задоцниле и со...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...
- Advertisement -spot_img