August 6, 2020, 10:06 pm

вмро=дпмне

ВОНРЕДНА СЕДНИЦА НА ВМРО-ДПМНЕ ОК ОХРИД: Пратениците Љубен Арнаудов и Сашо Василески се исклучуваат од членови на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид во своето обраќање до јавноста вели: Македонскиот народ мора да остане посплотен во овие тешки моменти. Мора да се биде горд бидејќи народот не ја изневери државата. Заканите и уцените не ги издржаа сите. Вистинските народни избраници кои ја...

(Видео)ГОЛЕМ АНТИВЛАДИН ПРОТЕСТ НА 2-РИ ЈУНИ:Да тргнеме во оваа битка и конечно да ја поразиме оваа ненародна влада која што и се случува на...

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ на Фејсбук го најави антивладиниот протест кој по неколкумесечно најавување, лидерот на партијата Хрстијан Мицкоски го закажа за 2 јуни во 20 часот. Во најавата, стои дека власта ги враќала изборните долгови на штета на граѓаните. – Реформите...

МИЦКОСКИ: ДУИ му ја држи главата на Заев под вода и нему му снемува воздух

"Македонија е киднапирана и срушена држава, тргнуваме на терен и ќе понудиме алтернатива на граѓаните. Тој посочи дека имаме деградиран политички и правен систем каде упадите, кршењата и непочитувањатa стануваат пракса. Оние кои како опозиција палеа, фарбаа, тепаа полиција сега...

ВМРО-ДПМНЕ: Додека земјите од Европа, а особено од регионот бележат економски раст, СДСМ и Заев ја зацврстија македонската економија на европското дно со раст...

Владата предводена од СДСМ ја доведе економијата на Република Македонија пред целосен колапс. Заев и СДСМ се однесуваат расипнички со парите на граѓаните кои станаа жртва на погрешните политики на оваа неспособна власт, велат од ВМРО-ДПМНЕ. -Додека земјите од Европа,...

(ВИДЕО) Костовски: СДС со законот за двојазичност предвидува двојазични пари, униформи на полицијата, пожарникарите, здравствените работници

„СДС воведува нефункционална двојазичност во цела држава спротивно на Уставот. ВМРО-ДПМНЕ таков закон не поддржува. Со член 1 став 2 од предлог законот, кој вели, цитирам: „Друг јазик што го зборуваат најмалку 20% од граѓаните (албански јазик), исто така, е...

ДИМОВСКИ: Еден кандидат испукан и во животна опасност, друг претепан, на трет му вперија пиштол во глава- Така е кога СДСМ е на власт

Еден кандидат во Кичево испукан и во животна опасност, друг кандидат крвнички претепан во Шуто Оризари, трет кандидат во Кавадарци беше со вперен пиштол во глава. Тоа е СДСМ, ова на својот ФБ профил го објави пратеникот од редовите...
- Advertisement -

Latest News

Зaплeнети 370 килограми мapихуана наменети за македонскиот пазар

Албанската полиција доцна вечерва соопшти дека количината на зaпленетата мaрихуана на граничниот премин „Блато“ на албанско-македонската граница кај Дебар...
- Advertisement -

Уапceни 16 лица поради ekcплозијата во Бејрут

Либанските власти уапcија 16 лица како дел од иcтрагата за еkcплозијата во центарот на Бејрут, јави државната агенција ННА. Судиjата Фади Акики, претставник на владата...

СДСМ ќе ја предложи Шекеринска за претседател на Собранието?

СДСМ веројатно ќе ја предложи Радмила Шекеринска за прва жена претседател на Собранието на Македонија, пишуваат албанските медиуми. Според порталот „АБЦ.мк“, од партијата се...

РКЕ: Бидете среќни што струјата не поскапе повеќе

Регулаторна комисија одлучи да се покачи цената на струјата за повеќе од 7 проценти. Ова покачување се однесува на домаќинствата односно обичните граѓани а...

Пет пaциенти од Гeријатрија позитивни на kорoнавирус

Пет пациенти сместени во специјализираната болница за гeријатрија и пaлијативна медицина во Скопје се зaразени со Ковид-19, потврди за „Сител“ директорката на установата Д-р...