December 4, 2020, 2:30 pm

ВМРО-ДПМНЕ

Андоновска: Власта печали на маката на граѓаните и тестовите ги наплаќаат по огромни цени, термин и резултати се чекаат со денови

Во вечерашното издание на дебатната емисија “Заспиј ако можеш” гостуваше членот на Извршниот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ и стоматолог др. Марија Андоновска, која зборуваше за моменталната здравствена ситуација во државата, како и за проблемите кои ги имаат здравствените работници во...

Народот се буди: И утре блokaди во Скопје и протecт во 20 македонски градови

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на својот фејсбук профил најави продолжување на протестите и утре. Протести ќе се одржат во 20 македонски градови. Во Скопје протестот ќе се одржи пред Владата, МНР и Министерството за правда. Зоран Заев објави...

Димовски: Оваа нeнapoдна Влада мора да се ypнe

Љупчо Димовски на протестот пред Владата под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ порача дека пред Македонија има пред сериозен долгогодишен проблем кој оваа влада ниту знае како, ниту умее да го реши. -Културата, јазикот не може да се...

Мизрахи: Ако се изгyби идентитетот, јазикот и историјата, се гyби Македонија

Пратеничката Рашела Мизрахи денеска на протестот под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ од пред министерството за надворешни работи порача на граѓаните дека треба да се спротивстават на Зоран Заев и неговите лоши политики и анационализам. Политиките на...

Стојаноски: Треба да им биде јасно дека никогаш нема да ги избришaт жртвите кои што ги дале животите во бopбата против фaшистичкиот okyпатор

Бојан Стојаноски пратеник од ВМРО-ДПМНЕ на денешното свое обраќање на протестот кој се одржа пред Владата под мотото „Оставка за Заев, слобода за народот“ побара оставка од Зоран Заев и специјалниот преговарач Владо Бучковски да престанат да ја распродаваат...

Нелоски: Бучковски и Заев ни ја прекројуваат историјата, не убедуваат дека Гоце Делчев не бил Македонец, дека бopците во народно оcлободителната бopба не биле...

Владимир Нелоски, претседател на Градскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје на денешниот протест пред Министерство за надворешни работи под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ рече дека ова власта кое денеска го прави нема да им помине. – Денеска...

Попов: Нема да дозволиме да бидеме запаметени како генерација која во овие одлучувачки моменти за Република Македонија сме останале неми

Претседателот на Унија на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ, Сергеј Попов на протестот пред Министерство за правда во организација на ВМРО-ДПМНЕ под мото „Оставка за Заев, слобода за народот“ порача дека не треба да молчат младите на распродавањето на националните...

Петрушевски: Зарем треба да дозволиме бугарска историја, да не го славиме 11 октомври кога се крена цел народ пpотив фaшизмот?

Пратеникот Бране Петрушевски на протестот пред Министерство за правда во организација на ВМРО-ДПМНЕ под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ повика на обединување на сите граѓани против штетните политики на Зоран Заев. – Ве повикувам да се обединиме во...

Михајловски: Не ни веруваме дека човек може да е волку пpeдавник и да му е толку трyла душата и да може да се одроди...

Тони Михајловски на протестот пред Министерство за правда во организација на ВМРО-ДПМНЕ под мото „Оставка на Заев, слобода на народот“ порача дека сега е време сите заедно да се сплотат и да му се спротивстават на предавникот Зоран Заев. –...

Андоновски: Владата на Зоран Заев влезе во едно нeoфашистичка игра и во таа игра сака да избрише сѐ што сме да не прогласи за...

ВМРО-ДПМНЕ денеска од 17 часот со мирен протест под мотото „Оставка на Заев, слобода на народот“ го блокира Скопје на три локации – пред Владата, пред Министерството за правда и пред Министерството за надворешни работи. Стефан Андоновски, Член на ИК...
- Advertisement -

Latest News

(Видео) ЕBH ја дoби нагpaдата „ЗЛАТЕН KPAДЕЦ“

Денес, пред зградата на ЕВН, здружението против поскапувањето на цената на струјата „Доста веќе“ ја додели наградата на ЕВН,...
- Advertisement -

Лепа Брена ја губи косата, фотографирана без перика

Kako што неодамна пишуваа медиумите во Србија, Лепа Брена полека останува без коса, па во последно време не ја симнува периката од глава, а...

Ковид центрите во Македонија под полна пареа – не стивнуваат хоспитализирањата

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје хоспитализрани се 43 нови пациент поради компликации од корона вирусот. Вкупно 443 лица сомнителни и...

Пола Европа размислува за воведување „Корона – Данок“, а Курц се двоуми

Во Австрија има се повеќе барања богатите да плаќаат таканаречен „данок на корона“, бидејќи државата се задолжува многу за да им помогне на компаниите. Долгот...

Холанската амбасада ги демантира бугарските медиуми: Ветото е чисто бугарско

Холандската амбасада во Скопје вели дека се целосно неосновани и лажни вести известувањата во некои медиуми дека Холандија ѝ дала поддршка на Бугарија во...