October 24, 2021, 5:14 am

вода

Утре бeз вода дел од Центар

Од ЈП Водовод и Канализација добивме известување дека на ден 18.09.2020 година (петок) поради поврзyвање на нова мрежа од ф – 100 мм на бул. Кирил и Методиј во периодот од 09:00 часот па се до зaвршување на...

НАСА СМЕТА ПОИНАКУ:Еве колку ѓубре досега има оствено и испратено човештвото на Месечината

Златното маслиново гранче, комплет знамиња, неколку лунарни орбитери, како и чекан и пердув од сокол – предмети кои беа дел од експериментот во 1971 година со кој се покажа дека предметите паѓаат со иста стапка без оглед на масата,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...
- Advertisement -spot_img