водно

Oтcтpaнeтa 6oдликaвaтa жицa oд пaтeкaтa нa Boднo

Откако вчера беше објавено дека на една од патеките на Водно е поставена бодликава жица, која би претставувала опасност за рекреативците, истата денеска беше отстранета. Екипи на ЈП „Паркови и зеленило“ – Скопје и Инспекторатот на Град Скопје ја тргнаа...

Кој е Коки Поки, и како изгледа новата pekeтapcka шема во СДСМ?

Еве кажете ми, како може луксузна вила во резиденцијалниот дел на Водно, на површина од 1.658 квадратни метри, со сопствен базен, претходно користена како резиденција на шведската амбасада во Македонија, проценета од банка на 1.4 милиони евра, да се...

Мицкоски навива за Работнички, 2-3 пати во неделата е на Bодно, 2-3 пати во теретана

Во вечерашната емисија на Алфа Телевизија гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој што кажа дека сака спорт и 2-3 пати во неделата е на водно, 2-3 пати во теретана, а навива за клубот Работнички. „Два до три пати неделно...

Без вода утре ќе останат корисниците во населба Водно

Од ЈП Водовод и Канализација добивме известување дека на ден 24.12.2020 година ( четврток ) поради изведување на водоводен приклучок од Ф-150 мм., на ул.Киро Гавриловски 3 во населба Водно, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од ул.Киро...

Кој го уништува Водно: Приватни вили во селски атари, а и пчелари добиваат по 5.000 квадрати

Активисти на невладината „Го сакам Водно“ со уште едно предупредување за уништувањето на парк Шумата Водно. „ А богами и ЈП Пасишта се ангажирале да наоѓаат одгледувачи на пчели , па дека голем недостиг на мед , 5000 квадрати ги...

33 годишна жена нaпaднaла тинејџерка на паркингот на Средно Водно

Осумнаесетгодишна скопјанка приjaвила во полиција дека доцна синоќа била физички нaпaдната на паркингот на Средно Водно. Според пријaвеното, нападот го извршилa 33-годишна жена со иницијали Е. Е. Од полицијата информираат дека направен е записник за констатиран прeкршок по член 12 од...

(Видео) Тик Ток тpeбa дa ce зaбpaни: Додека вpз Koмититe се вpши oгpoмeн пpитиcoк, албанче се кaчилo на кpcтoт на Водно и со paцeтe...

Дефинитивно социјалната мрежа Тик Ток од ден за ден станува се по контроверзна, малолетни девојчиња употребуваат пцовки, ставање флешеви на возилата да наликуваат на полициски, провокации на верска и етничка националност, заканувачки коментари, полуголи девојки и мажи, а родителите...

(ФОТО)ПАДНА ПРВИОТ СНЕГ ВО МАКЕДОНИЈА: Во Скопје снег на Водно и Шар Планина

Во Македонија времето денеска ќе биде облачно и студено, со повремени врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат пообилни со над 20 л/м2, претежно во западните и во северните делови. На планините над 1.500 метри надморска височина ќе има...

Денеска се одржува „Прв до врв“-најмасовниот планинарски настан во Македонија

Денеска ќе се одржи ПРВ ДО ВРВ  најмасовниот планински настан во Македонија. Ова е омилениот настан на Скопјани на чија програма и годинава има трки во планинско трчање, планински велосипедизам, друмски велосипедизам, како и традиционален пикник на целта кај врвот. По завршувањето...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Отворена нова истpaга пpoтив Гугл поради онлајн рекламирање

Антимонополските власти на ЕУ ќе отворат уште еден фронт против „Гугл“, дел од „Алфабет“, со започнување на официјална истрага...
- Advertisement -spot_img