September 25, 2021, 4:46 pm

водно

(Видео) Пoжap на Вoднo

Повеќе од еден час, во подножјето на Водно гори ѓубре и постои сериозна опасност од ширење на пожарот кон шумата. Погледнете го видеото: https://youtu.be/I9EbyDaXCZA

Натпревар во издржливост “Еверестинг” на Водно

Натпревар на двајца млади скопјани кои со нивната борба ќе ја покажат издржливоста во местото каде што живеат. На Водно денеска и утре ќе се одржи натпревар во издржливост „Еверестинг" во организација на Планинарски клуб „Ај лав хајкин груп Маседониа"...

Водно прогласено за заштитено подрачје од V категорија

Владата денеска донесе Одлука за прогласување на дел од Водно за заштитено подрачје од V категорија. Со оваа одлука се овозможува зачувување на автентичната состојба на природата преку заштита на природните и други вредности; спречување на дејствија што можат непосредно...

Пoжap нa Boднo – пpи yвидoт пpoнajдeни 15 caкcии co kaнaбиc

Вчера во 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во парк – шума „Водно“, на место викано „Марково крувче“, настанал пожар во кој биле опожарени смрека, трева и борова шума. При увидот биле пронајдени и околу 15 саксии со...

(Фото) Избувна пожар на Водно

Пожар претпладнево избувна на Водно. Командирот на противпожарната бригада, Владимир Симоновски во куса телефонска изјава за Курир потврди дека на Водно има пожар и дека се наоѓаат на лице место. Засега не е познато колкава површина е зафатена и од која...

Oтcтpaнeтa 6oдликaвaтa жицa oд пaтeкaтa нa Boднo

Откако вчера беше објавено дека на една од патеките на Водно е поставена бодликава жица, која би претставувала опасност за рекреативците, истата денеска беше отстранета. Екипи на ЈП „Паркови и зеленило“ – Скопје и Инспекторатот на Град Скопје ја тргнаа...

Кој е Коки Поки, и како изгледа новата pekeтapcka шема во СДСМ?

Еве кажете ми, како може луксузна вила во резиденцијалниот дел на Водно, на површина од 1.658 квадратни метри, со сопствен базен, претходно користена како резиденција на шведската амбасада во Македонија, проценета од банка на 1.4 милиони евра, да се...

Мицкоски навива за Работнички, 2-3 пати во неделата е на Bодно, 2-3 пати во теретана

Во вечерашната емисија на Алфа Телевизија гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој што кажа дека сака спорт и 2-3 пати во неделата е на водно, 2-3 пати во теретана, а навива за клубот Работнички. „Два до три пати неделно...

Без вода утре ќе останат корисниците во населба Водно

Од ЈП Водовод и Канализација добивме известување дека на ден 24.12.2020 година ( четврток ) поради изведување на водоводен приклучок од Ф-150 мм., на ул.Киро Гавриловски 3 во населба Водно, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од ул.Киро...

Кој го уништува Водно: Приватни вили во селски атари, а и пчелари добиваат по 5.000 квадрати

Активисти на невладината „Го сакам Водно“ со уште едно предупредување за уништувањето на парк Шумата Водно. „ А богами и ЈП Пасишта се ангажирале да наоѓаат одгледувачи на пчели , па дека голем недостиг на мед , 5000 квадрати ги...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Рeгистpирани 392 нoви случaи на кoрoнавирyс, 20 пoчинaти

Нови 392 заразени, 339 оздравени и 20 починати лица во последните 24 часа, соопшти Министерството за здравство согласно податоците...
- Advertisement -spot_img