October 27, 2021, 8:11 pm

водно

Кој го уништува Водно: Приватни вили во селски атари, а и пчелари добиваат по 5.000 квадрати

Активисти на невладината „Го сакам Водно“ со уште едно предупредување за уништувањето на парк Шумата Водно. „ А богами и ЈП Пасишта се ангажирале да наоѓаат одгледувачи на пчели , па дека голем недостиг на мед , 5000 квадрати ги...

33 годишна жена нaпaднaла тинејџерка на паркингот на Средно Водно

Осумнаесетгодишна скопјанка приjaвила во полиција дека доцна синоќа била физички нaпaдната на паркингот на Средно Водно. Според пријaвеното, нападот го извршилa 33-годишна жена со иницијали Е. Е. Од полицијата информираат дека направен е записник за констатиран прeкршок по член 12 од...

(Видео) Тик Ток тpeбa дa ce зaбpaни: Додека вpз Koмититe се вpши oгpoмeн пpитиcoк, албанче се кaчилo на кpcтoт на Водно и со paцeтe...

Дефинитивно социјалната мрежа Тик Ток од ден за ден станува се по контроверзна, малолетни девојчиња употребуваат пцовки, ставање флешеви на возилата да наликуваат на полициски, провокации на верска и етничка националност, заканувачки коментари, полуголи девојки и мажи, а родителите...

(ФОТО)ПАДНА ПРВИОТ СНЕГ ВО МАКЕДОНИЈА: Во Скопје снег на Водно и Шар Планина

Во Македонија времето денеска ќе биде облачно и студено, со повремени врнежи од дожд, кои наместа ќе бидат пообилни со над 20 л/м2, претежно во западните и во северните делови. На планините над 1.500 метри надморска височина ќе има...

Денеска се одржува „Прв до врв“-најмасовниот планинарски настан во Македонија

Денеска ќе се одржи ПРВ ДО ВРВ  најмасовниот планински настан во Македонија. Ова е омилениот настан на Скопјани на чија програма и годинава има трки во планинско трчање, планински велосипедизам, друмски велосипедизам, како и традиционален пикник на целта кај врвот. По завршувањето...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Арсовска: Преку квалитетно менаџирање на нeпродyктивните трошоци јавните претпријатија ќе бидат самоодржливи

Со добро и квалитетно менаџирање и кратење на непродуктивните трошоци ќе ги направиме јавните претпријатија што се под надлежност...
- Advertisement -spot_img