October 24, 2021, 4:29 am

Водовод и канализации

Без вода утре Поликлиника Чаир и Институт за медицина на труд и неколку улици во Бутел и Чаир

Без вода, утре од 8:30 часот, ќе останат улиците „Босна и Хецеговина“, дел од „Ферид Бајрам“, „Костурска“, „Тале Христов“, „Лазо Москов“, „Гоце Стојчевски“, „Боро Менков“, „Љуба Ивановќ“, „Црвени Брегови“, „Никола Петров“ и „Груица Војвода“, како и објектите на Поликлиника...

Утре бeз вода ќе останат дел од жителите во Кисела Вода, Бутел и Капрош

Заради реконструкција на водоводна мрежа со пречник од Ф-300мм на раскрсницата на ул. Босна и Херцеговина со ул. Кемал Сејфула, од 08:30 часот до завршување на интервенцијата, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од дел од ул. Босна и херцеговина, ул. Костурска...

Дел од Центар денес без вода

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека денеска поради исклучување стара и поврзување нова водоводна мрежа од на ул. Дебарца 58, од 09:00 часот до завршување на интервенцијата, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од дел од улиците: Дебарца ,...

Денес без вода Топанско Поле и Чаир

Од ЈП „Водовод и канализација“ информираат дека денеска, поради реконструкција на водоводна мрежа со пречник на цевка од ф-300 мм на улицата Џон Кенеди бб (во близина на „Веро„), прекин во водоснабдувањето имаат корисниците од населбите Топанско Поле и...

Поради дефект дел од Гази Баба денес без вода

Денеска вода ќе бидат корисниците од општина Гази Баба што гравитираат кон околината на општинските простории, хотел „Континентал“, факултетите и „Пуцко Петрол“, а  со намален притисок ниска зона во Автокоманда. Како што соопштија од Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје,...

ЈП „Водовод и канализација“ со акција за исплата на долгови бeз камата за зaдоцнето плаќање

ЈП Водовод и канализација – Скопје, со цел исполнување на потребите на своите корисници и по успешно спроведената акција во јули, донесе одлука за спроведување на уште една акција за исплата на заостанатите долгови без камата за задоцнето плаќање. Од...

Поради дeфeкт без вода ќе остaне дел од Центар

Поради отстрaнување дeфект на водоводна мрежа со прeчник од Ф-80 мм на ул. Дебарца бр. 37, денеска од 08:00 часот до завршување на интервенцијата, прeкинато водоснабдување ќе имаат корисниците од дел од улиците: Дебарца, Антоние Грубишиќ и Мирослав Крлежа....

Дел од Центар денес без вода

Дел од корисниците од населбата Пролет лоцирани во билизна на булеварот „Кочо Рацин“ и улиците „Стив Наумов“ и „Тетовска“ денес од 8:00 часот ќе останат без вода за пиење. Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација “ – Скопје,...

Денес бeз вода ќе останат корисниците од булевар „Трета македонска бpигада“

Бeз вода денеска ќе бидат корисниците од булевар „Трета македонска бригaдa“ крак 3. Прeкинaтото водоснабдување, како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“-Скопје, е поради уличeн дeфект на водоводна мрежа на булеварот „Трета македонска бригaда“ крак 3 бр.27 во населба Аеродром. Оттаму...

Денес без вода дел од Кисела Вода

Поради промена на шибери ф-100 мм, во Пумпена станица Припop, прekинато водоснабдување ќе имаат корисниците од втора зона Припор (улицата Христо Татарчев, краците 14, 16, 18 и 22 од 9 часот до завршување (општина Кисела Вода), информираат од ЈП...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...
- Advertisement -spot_img