December 2, 2021, 5:24 am

Водовод

Митовски до Oбвинителството: Вака да прашам, до кога се ќе чека за да ce отвори истрага и да утврди дали Весковски навистина живее во...

Александар Митовски, уредникот на Инфомакс, прашува до кога Обвинителството ќе чека за да отвори истрага за а утврди дали Весковски навистина живее во овој пентхаус од 350.000 евра, ако што претхдно беше објавено на Инфомакс. Митовкси апелира да се...

Мицкоски: Утре ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе kpивична приjава зошто директорот на Водовод и градоначалникот на Скопје местеле тендери

„Во текот на утрешниот ден во обвинителство ќе биде доставена кривична пријава по член 353 злоупотреба на службена должност. Утре, во текот на денот ќе биде доставена од страна на ВМРО-ДПМНЕ кривична пријава за овој поранешен директор, и тоа...

Aкциjaтa нa cкoпcки вoдoвoд зa иcплaтa нa дoлгoви бeз кaмaтa тpae дo 15-ти дeкeмвpи

Акцијата на ЈП Водовод и канализација – Скопје за исплата на долговите без камата за задоцнето плаќање, за физички и правни лица, е во тек и завршува на 15 декември. ЈП Водовод и канализација – Скопје ги повикува сите корисници...

(Фото) Во Свети Николе поставен Албанец за директор на Водостопанство

Од податоците запишани во Централниот регистер јавно објавени на 24.09.2020 година се гледа дека Водостопанство Свети Николе има нов Раководител на местото на пензионираниот. Од вчера по се изгледа во светиниколско започна спроведувањето на вработувања по раковен клуч. Во општина со...

Гласот го дадоа, но вода не добија: По 3 години водоводот во Љуботен остана само ветување

„Ви велам, вака како што сме обединети, ќе има живот и во Љуботен и во општина Бутел“. Ова им го порача премиерот Заев на жителите на Љуботен во 2017 година во кампањата за локалните избори. Заев беше дојден на овој...

Од 10:00 чacoт бeз вoда кopиcницитe од двe yлици од Бутел

Поради промена на затварач (Шибер) од ф 100мм на ул.„Благоја Паревиќ" бр.50 во Бутел, прекинато водоснабдување од 10:00 часот ќе имат корисниците од ул.„Благоја Паревиќ" и ул.„Никола Малешевски". Корисниците од овие улици ќе немаат вода се до завршување на работите,...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...
- Advertisement -spot_img