December 6, 2021, 6:28 am

вооружен напаѓач

(Фото+Видео) Ce мpднa свeтoт: Haпaѓaчoт oд Перм се oглacил нa интepнeт пpeд macaкpoт – „Ќe y6иjaм штo пoвeќe мoжaм“

Локалните медиуми го идентификувале напаѓачот во Универзитетот во Перм, како 18-годишниот Тимур Бекмансуров. Според досега достапните податоци тој започнал да пука кон Универзитетот и убил 8 лица, а ранил 6. Според пишувањата на медиумите, тој бил убиен после пресметка со полицијата. На...

Пykaњe пред ceдиштeтo нa ЦИA

Во седиштето на американската Централна разузнавачка агенција во Вирџинија, барем еден агент на ФБИ отвори оган кон вооружен напаѓач кој се појави на платото пред главниот влез на агенцијата. Во соопштението на ФБИ се наведува дека осомничениот излегол вооружен од...

Пoвтopнo пykaњe вo САД: Вoopyжeн нaпaѓaч вo тpгoвcки цeнтap y6и eднo и paни двe лицa

Вооружен напаѓач влегол во трговски центар во регионот Лонг Ајленд во Њујорк и убил едно и ранил две лица. Во полициското соопштение се вели дека напаѓачот побегнал од местото на нападот, а влезот и излезот од училиштата во областа биле...

Штo ce cлyчyвa вo САД?: Hoви пykoтници вo Луизијана, пeт лицa ce тeшko paнeти

Ново пукање во САД, пет лица се тешко повредени јавуваат американските медиуми. Инцидентот се случил во време на обновената дебата за контрола на оружје во САД, поттикната од нападот минатата недела кога вооружен маж уби осум лица. Пет лица се хоспитализирани...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Огромен астероид ќе влезе во орбитата на Земјата следната сабота

Огромен потенцијално опасен астероид, поголем од Ајфеловата кула, ќе влезе во орбитата на Земјата на 11 декември, објави американската...
- Advertisement -spot_img