November 27, 2021, 9:01 am

Војче Пендаровски

Братот на Стево Пендаровски, Војче, пронајден мpтoв во својот стан во Мичурин

Братот на претседателот Стево Пендаровски, Војче, во четвртокот бил пронајден мртов во неговиот стан во населбата Мичурин, објави новинарот Миленко Неделковски. Информацијата за Инфомакс ја потврдија од кабинетот на претседателот на Р.Македонија. - Братот на претседателот Пендаровски, Војче, почина во сопствениот...
- Advertisement -spot_img

Latest News

СДСМ ќе избира нов претседател на 12-ти декември

Портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска синоќа информираше дека седницата на ЦО на СДСМ било одлучено дека со понудената оставка...
- Advertisement -spot_img