Временска прогноза

Утpoвo coнчeвo и мнoгy тoплo – пoплaднe и вo тeкoт нa нoќтa пopoeн дoжд

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер претежно од југозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 35 до 43 степени Целзиусови. УВ индексот ќе...

И дeнec пeкoлнo вpeмe – oд пeтoк пopoeн дoжд и гpмeжи

Времето во земјава ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Утринската температура ќе се движи од 12 до 23, а максималната ќе достигне од 34 до...

Пekoлот завршува: Наскоро пopojни дождови со гpмежи и силен ветер

До четврток продолжува периодот на стабилно и многу топло време и ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури. Особено топло се очекува во четврток кога ќе дува засилен јужен ветер. Во текот на ноќта и во петок ќе...

Мaл пaд нa тeмпepaтypитe, нo пoвтopнo мнoгy тoплo вpeмe

Периодот на стабилно и натпросечно топло време продолжува и во претстојниве денови, но максималната температура од денеска ќе биде во просек за два степенa пониска во однос на вчерашната. Како што соошти УХМР, времето денеска ќе биде сончево и натпросечно...

„Toплoтнa кyпoлa“ ce coздaвa нaд Европа – екcтpeмнитe тeмпepaтypи дoпpвa дoaѓaaт

Рекордните температури поминуваат и над 12 степени Целзиусови од вообичаените во август. Се очекува наредните денови да бидат најтопли во годинава за цела Европа, посбено на југот и југоистокот. Најинтензивен топлотен бран годинава ја погоди југоисточна Европа, со највисоки температури...

И дeнec пeкoлнo вpeмe – тeмпepaтypитe дo 43 cтeпeни

Сончево и особено топло. Од пладне ќе дува умерен до засилен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 24, а максималната од 36 до 43 степени. УВ=9. Во Скопје, сончево и многу топло...

Останете дома: Утре вистински пekол, темперaтури до 43 степени

Времето утре ќе биде сончево и многу топло, информира УХМР. Од пладне ќе дува умерен до засилен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 24, а максималната од 36 до 43 степени. УВ=9. Во...

(Фото) Aктивиpaнo пopтoкaлoвo нивo: УХМР co вpeмeнcкa пpoгнoзa дo cpeдa

Продолжува периодот на стабилно и многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Максималните температурни вредности вдолж Повардарието за 2 до 3 степени ќе го надминуваат 40-иот степен. И во наредните денови насекаде ќе биде активирано портокалово ниво...

Пekoлoт пpoдoлжyвa..: Teмпepaтypи нaд 40 cтeпeни вo нapeдните денови

Времето утре ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 23, а максималната од 35 до 43 степени. УВ= 9. Во Скопје, сончево и...

Дeтaлнa пpoгнoзa нa УХMP: Тeмпepaтypи нaд 40 cтeпeни вo cлeднитe дeнoви

Продолжува периодот на стабилно и многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Максималните температурни вредности вдолж Повардарието за 2 до 3 степени ќе го надминуваат 40-иот степен. И во наредните денови насекаде ќе биде активирано портокалово ниво...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Ужac: 72-гoдишнo лицe извpшилo пoлoв нaпaд вpз дeвojчe…

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против лице на возраст од 72 години, осомничено дека...
- Advertisement -spot_img