Временска прогноза

Пpoгнoзa нa УХМР: Coнчeвo вpeмe вo нapeднитe дeнoви, викeндoт пocвeжo и co пoвpeмeн дoжд

До четврток ќе преовладува сончево време. Утринските температури на повеќе места ќе се спуштаат под нула, а дневните од среда ќе бидат во пораст, најави Управата за хидрометеоролошки работи. Утре ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен северен...

Дeнec coнчeвo и cвeжo вpeмe, тeмпepaтypитe oд cpeдa вo пopacт – oд пeтoк дoжд

Времето денеска ќе биде претпладне сончево и свежо, а попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а долж Повардарието засилен северен ветер. Минималната температура ќе биде во интервал од -5 до 1, а максималната ќе достигне од 9...

УХМР co нajaвa зa зaлaдyвaњe и зacилeн вeтep

Утре преку денот ќе се задржи сончево и натпросечно топло време за овој период од годината. Во утринските часови по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност. Попладне поради продор на постудена воздушна маса облачноста ќе се зголеми...

Дeнec coнчeвo и тoплo вpeмe, тeмпepaтypи дo 22 cтeпeни

Времето ќе биде сончево, топло и претежно тивко. Во утринските часови по одделни котлини ќе има услови за појава на слаба магла. Минималната температура ќе биде во интервал од -2 до 3, а максималната ќе достигне од 16 до...

Дeнec coнчeвo и тoплo дo 20 cтeпeни, oд нeдeлa пaд нa тeмпepaтypитe

Времето ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 5, а максималната ќе достигне од 14 до 20 степени. Во Скопје сончево. Минималната температура...

Иcкopиcтeтe гo вpeмeтo: Дo caбoтa нaтпpoceчни тeмпepaтypи, oд нeдeлa ce cпyштaaт зa 6 дo 8 cтeпeни

– Натпросечното топло време ќе се задржи до сабота, по што метеоролозите најавуваат намалување на дневните темпратури за шест до осум степени. Утре максималната температура ќе се движи од 14 до 20, задутре од 15 до 20 степени, во сабота...

Дeнec нe oчeкyвa coнчeвo и тoплo вpeмe, тeмпepaтypитe дo 21 cтeпeн

Времето ќе биде сончево и топло. Претпладне со мала до умерена локална облачност, особено во североисточните подрачја. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од -3 до 3, а максималната...

Пpoгнoзa нa УХМР: Иcплaниpajтe гo дoбpo вpeмeтo, ce нajaвyвaaт нaтпpoceчни тeмпepaтypи

УХМР соопшти дека продолжува периодот на стабилно, сончево и топло време. Утре ќе дува умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Во деновите од викендот во утринските и претпладневните часови по одделни котлини ќе има услови за...

И покрај пролетните температури, облечете се потопло

Во Скопје и околината претпладне променливо облачно, а попладне облачноста ќе се намали. Максималната температура ќе достигне до 11 степени. Времето денеска претпладне ќе биде умерено до значително облачно, а попладне облачноста ќе се намали. Максималната температура ќе биде во...

Променливо облачно со сончеви периоди

Претпладне по одделни котлини ќе има појава на магла и ниска облачност, а во текот на денот времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Во вечерните часови и во текот на ноќта почнувајќи од североисток ќе има зголемување...
- Advertisement -

Latest News

Илиевски: Северна демократија на корејски начин, ни на Боки кандидатурата не му е уважена, макар како декор

Богдан Илиевски на својот фејсбук профил ги коментираше изборите на претседате на СДСМ кои Заев периодов ги најавуваше како...
- Advertisement -