September 24, 2021, 6:53 pm

Вceлeнcкиoт пaтpиjapх Bapтoлoмej

Пендаровски ќe ce cpeтнe co Вceлeнcкиoт пaтpиjapх Bapтoлoмej

Претседателот Стево Пендаровски, во рамки на работната посета на Република Турција, утре во Истанбул ќе се сретне со Неговата Сесветост Вартоломеј, Архиепископ Цариградски – Нов Рим и Вселенски Патријарх, соопшти Кабинетот на претседателот. Пендаровски вчера се обрати на Самитот на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Мисајловски: Власта форсира да ја стави трагедијата во Тетово „под тепих” и воопшто да не се дискутира, одговорност мора да има за 14-те зaгинати...

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник, Владо Мисајловски, вечерва во Сител Телевизија, во врска со трагедијата во Тетово, истакна дека...
- Advertisement -spot_img