October 23, 2021, 8:17 am

гази баба

ВМРО-ДПМНЕ co yбедлив coвeт вo Гaзи Бaба: Пo пoбeдaта нa Стефковски, уште еднa пoбeда во општинaтa – eвe ги peзyлтaтитe

Кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба, Бобан Стефковски од редовите на ВМРО-ДПМНЕ вчера убедливо победи со 17.880 гласови, на пребројани 100% од гласовите на ДИК. Наспроти него, кандидатот од редовите на СДСМ, Борис Георгиевски освои 8.766 гласови. Остатокот од гласовите...

Нeoфициjaлнo: Пoбeдa нa Стефковски во Гaзи Бaбa вo пpв кpyг

Победа на Бобан Стефковски во Гази Баба во првиот круг, говорат неофицијалните информации. Во неговиот штаб веќе се слави победата која е особено значајна бидејќи во последната недела од кампањата беше изложен на дузина навреди и осуди. Кандидатите на ВМРО-ДПМНЕ победија...

Со Борче, со „Најдоброто“, продолжува развојот на Гази Баба

Гази Баба е позитивниот пример за работењето на СДСМ и на локално и на централно ниво. Со СДСМ граѓаните се на сигурно, знаат дека проблемите кои со децении ги мачат се решаваат, дека општината и државата одат напред. Борче го...

Арсовска на средба со граѓаните од Гази Баба понуди решенија за проблемите на жителите

Независната кандидатка за градоначалник на Скопје, Данела Арсовска вечерва оствари средба со граѓаните од Гази Баба, при што порача дека е потребно итно решавање на актуелните проблеми во оваа општина. – Граѓаните отворено зборуваат за секојдневните проблеми што ги имаат...

(Видео) Мицкоски: На овие избори народот одлучува за својата иднина, дали ќе живее во криминал, корупција, понижувања или ќе избере надеж, просперитет, работа и...

За кратко време втор пат овде во Гази Баба, првиот пат беше кога ги презентиравме политиките „Македонија за сите луѓе“ и тогаш споменавме дека идниот градоначалник овде во Гази Баба ќе биде од редовите на ВМРО-ДПМНЕ. Денеска кога го...

(Видео) Арсовска од Гази Баба: Визијата за Скопје е град кој ќе ја негува традиција, а гледа кон иднината, еколошки чист и град без...

Кандидатката за градоначалник на Град Скопје, г-ѓа Данела Арсовска, вечерва на Промоцијата на кандидати во Гази Баба, истакна дека нејзината визија за Скопје е град кој ќе ја негува традицијата, а гледа кон иднината, како и еколошки чист град,...

(Видео) Стефковски: Во Гази Баба уште сега се чувствува позитивната енергија за убедлива победа на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ денеска во Гази Баба го презентираше кандидатот за градоначалник на општината Бобан Стефковски. Стефковски во својата презентација истакна дека уште сега во Гази Баба се чувствува позитивната енергија за убедливата победа на ВМРО-ДПМНЕ. -Посебен момент на радост е кога во...

(Видео) Во живо: Претставување на градоначалници во Гази Баба

Во тек е претставување на кандидатот за градоначалник на општина Гази Баба од ВМРО-ДПМНЕ, Бобан Стефковски. Промоцијата во живо можете да ја следите ТУКА:

(Видео) Следете во живо: Изјава на Христијан Мицкоски од Гази Баба

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес на плоштадот во Автокоманда, Гази Баба ќе им се обрати на медиумите. Изјавата во живо можете да ја следите ТУКА:

Потпретседателот Битиќи на маалска средба: СДСМ ја има најдобрата понуда за Гази Баба, заедно со граѓаните одиме кон нова изборна победа

Во рамки на теренските активности кои ги спроведува СДСМ, потпретседателот на СДСМ, Фатмир Битиќи, актуелниот градоначалник и кандидат за градоначалник на СДСМ на Гази Баба, Борис Георгиевски вечерва на маалска средба ги поздравија и поразговараа со жителите од...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) 23 Oктoмвpи – Дeн нa македонската peвoлyциoнepнa бopбa

На 23 октомври во 1893 година во Солун била основана Внатрешната Македонско-Одринска Револуционерна Организација (ВМОРО), со цел за извојување...
- Advertisement -spot_img