September 27, 2021, 10:45 am

галактички огномет

(Видео) Галактички огномет – Новите слики на ESO откриваат зачудувачки одлики на блиските галаксии

Тим астрономи објави нови набудувања на блиските галаксии кои личат на разнобоен космички огномет. Сликите, добиени со големиот телескоп на Европската јужна опсерваторија (ESO’s VLT), прикажуваат различни компоненти на галаксиите во различни бои, што им овозможува на астрономите да ги одредат...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Coобpaќajнa нeзгoдa вo Гостивар: 20-годишник со aвтoмoбил yдpил во пapкиpaни вoзилa – двe лицa зaвpшиja вo бoлницa

СВР Тетово информира дека вчера во 23:20 часот е пријавено е дека на улица „Бањешница“ во Гостивар, патничко моторно...
- Advertisement -spot_img