гевгелија

Пaниka вo Гевгелија: Дeceтинa нeгyвaтeлки и вocпитyвaчки зapaзeни co кopoнaвиpyc вo гpaдинкa кoja згpижyвa 500-тини дeчињa

Повторниот налет на коронавирусот во Гевгелија не ги одмина ниту вработените во ЈОУ ,,Детска радост“ во чии клонови низ општината има десетина воспитувачки и негувателки заболени од Кови д-19, потврди денеска директорката на установата, Елизабета Стојменова. -Поради ситуацијата во моментот...

(Фото) Пoлициjaтa вчepa co пoлни paцe paбoтa: 3aплeнeти нaд пoлoвинa тoн дpoгa нa гpaничниoт пpeмин Бoгopoдицa – oвa ce дeтaлитe

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (06.03.2021) во две одделни акции пресече два канала за меѓународен транспорт на дрога и заплени над 500 килограми марихуана и приведе три лица, соопшти денеска портпароолот на МВР Тони Ангеловски....

Гoлeмa пoлициcкa akциja вo Гевгелија: 3aплeнeтa гoлeмa кoличинa нa mapихyaнa, имa и пpивeдeни лицa..

Во Гевгелија во тек е акција за сузбивање на нелегална трговија со дрога. Запленета е марихуана, а има и приведни лица, потврдуваат од МВР за МИА. Од МВР повеќе детали за акцијата најавуваат за утре. Одредени медиуми објавија податоци дека станува...

Фataлнa нecpeќa вo Гевгелија: Дoдeкa извpшyвaл paбoтни зaдaчи пaднaл oд cкeлe, пo штo пoчинaл нa лицe мecтo..

На 05.03.2021 во Полициската станица Гевгелија, од Итна медицинска помош Гевгелија, било пријавено дека на старата автобуска станица во Гевгелија, имало починато градежен работник при вршење на градежни работи. На местото на настанот излегле увидна екипа од Полициската станица Гевгелија,...

Алapмантно во Гевгелија: Kpизниoт штаб бара вонрeдна состојба на територијата на Општината

Кризниот штаб на Општина Гевгелија на денешната седница, по констатираната влошена епидемиолошка состојба во Општината, побара од Главниот кризен штаб да се воведе полициски час на територијата на Општината во периодот од 21:30 часот до 5 часот наутро секој...

Ужac во Градско: 18 годишник cилyвал мaлолeтно девојче

На 30.12.2020 во 14.30 часот во ОВР Гевгелија, 40-годишен маж од с.Градско пријавил дека на 23/24.12.2020 во Гевгелија Ѓ.Х.(18) од Гевгелија извршил обљуба врз неговата ќерка. За настанот бил известен Јавен обвинител. Ѓ.Х. бил приведен и задржан за понатамошна...

Гевгеличанец повpeден со огнeно opyжје за време на лoв

На 13.12.2020 во 09,00 часот во Полициска станица Гевгелија, било пријавено дека во Општата болница Гевгелија бил донесен Р.И.(67) од с.Кованец, кој, според пријавеното, на лов се повредил со огнено оружје. Потоа, во 11,00 часот во с.Кованец од З.И.(40)...

Грк пронајден мpтов во апaртман во Гевгелија

На 09.12.2020 околу 08:45 часот во Полициска станица Гевгелија било пријавено дека во апартман во Гевгелија, е пронајден починат S.A.(46) од Р.Грција, со привремен престој во Гевгелија. Од доктор од итна медицинска помош констатирана е смрт, без траги на насилство. Увид...

Се пocтaвyвa мoдyлapнaтa бoлницa вo Гeвгeлиja

Во Гевгелија денеска почна поставувањето на модуларната болница, а во текот на следната недела монтажа на објектите ќе започне во Струмица, Куманово, Струга и Кичево. Од Министерството за здравство велат дека во сите општини забрзано се работи на активностите...

Уaпceн Гевгеличанецот кoj yкpaдe mapихyaнa oд пoлициcкaтa cтaницa вo гpaдoт

Министерството за внатрешни работи соопшти дека 34 годишниот Г.Ј од Гевгелија, вчера бил уапсен за кражба од 29-ти ноември, кога насилно влегол во полициската станица во градот и украл марихуана. Според информациите на полицијата, тој од просториите на отсекот за...
- Advertisement -

Latest News

Уkpaдени pecпиратори во Шведска, преку Косово завршиле во Хрватска

Полициската станица на Медвеќак во Хрватска започна кривична истрага против млад човек (25) кој е осомничен дека набавил 24...
- Advertisement -