September 26, 2021, 6:01 pm

Горан Пандев

(Фото) Официjaлнo: Гopан Пандев yштe eднa гoдинa вo Џeнoвa

Најдобриот македонски фудбалер, Горан Пандев и следната сезона ќе го носи дресот на италијанската Џенова, потврдија од клубот. Калчолигашот на интересен начин го објави продолжувањето на договорот на македонскиот ас кој е со важност до 30. јуни следната година. По...

Елмас со емотивен пост се збогува од соиграчите: Ми беше чест изминатите пет години да ги делам со Ангеловски и Пандев

Фудбалерот за врска на македонската фудбалска репрезентација, Елиф Елмас, им се заблагодари на досегашниот селектор Игор Ангеловски и досегашниот капитен Горан Пандев за соработката што ја имаа во националниот тим изминатите пет години. – Чест ми беше да ги делам...

Горан Пандев дoнece oдлyкa – ќe игpa yштe eднa гoдинa

Горан Пандев е подготвен да продолжи да игра фудбал уште една година, одлука што најдобриот македонски фудбалер на сите времиња ја има донесено, но ќе ја соопшти по завршувањето на заслужениот одмор што го зема по настапот за националниот...

По Пандев, уште двајца фудбалери се повлекоа од македонската репрезентација

Капитенот на фудбалска репрезентација Горан Пандев попладнево го одигра последниот натпревар за македонската репрезентација. Неговото испрќање го обиколи светот, но во сенка на 122-от настап на струмичанецот минаа уште две простувања. Станува збор за Крсте Велкоски и Иван Тричковски, кои...

Се огласи Пандев по последниот одигран меч: Чест и гордост беше за мене да го носам македонскиот дрес

Горан Пандев вечерва се прости од македонската репрезентација. Тој им посака успех на своите досегашни соиграчи во идните квалификациски циклуси. Чест и гордост беше за мене да го носам македонскиот дрес изминатите 20 години. Изборивме пласман на Европското првенство и...

Барди за Пандев: Ќе ни фали секогаш, тој е најголемиот играч во историјата на македонскиот фудбал

Фудбалерот за врска на македонската репрезентација Енис Барди, рече дека Пандев многу ќе недостига во иднина. – Цел живот ќе ни биде во глава ова ЕП. Искуство што го стекнавме треба да не носи напред и да ни дава сила...

(Видео) Ќе ве полазат морници: Цел стадион со ckaндирање и аплауз го испрати Горан Пандев

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација ја заврши репрезентативната кариера откако после 65 минути игра беше изваден од игра при негатива на Македонија со 0-3, па цела Амстердам Арена со стоечки овации и аплауз го испратија македонскиот ас во пензија. За...

(Видео) Cpцепарателна глетка: Пандев со coлзи во очите, фановите од трибините со моќна порака

На денешниот натпревар помеѓу Македонија и Холандија, за време на пеењето на македонската химна Горан Пандев едвај се воздржа да не заплака. Нашиот капитен кој денеска го игра последниот меч за репрезентацијата со солзи во очите и еден тон емоции...

(Фото) Гранде Пандев доби холандски дрес со неговото име и бројот 122, бројот на одиграни натпревари во жолто-црвениот дрес

Пред почетокот на мечот со Холандија, кој е и последен за најдобриот македонски фудбалски репрезентативец, Горан Пандев доби холандски дрес од страна на капитенот на „лалињата“, Џорџино Вајналдум. Фудбалерот на Барселона му подари дрес со името на Пандев и број...

(Фото) Огромна почит: Холанѓаните носат дресови со Пандев

Поддршката за Горан Пандев и неговиот последен меч по две децении во македонската репрезентација пристигнува од сите страни. Многумина споделуваат фотографии со него и му испраќаат пораки пред последната средба, а, како што споделува „Гол.мк“ на „Јохан Кројф Арена“...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Пpиведен 82 годишен скопјанец баран за издржување на петгодишна затвopcka kaзнa

Денеска (26.09.2021) во 17:35 часот полициски службеници од Оперативен тим потраги на ул."Јајце" го лишија од слобода Б.З.(82) од...
- Advertisement -spot_img