October 21, 2021, 12:52 am

Горан Пандев

Пандев објави кpaj нa peпpeзeнтaтивнaтa кapиepa

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев објави попладнево дека става крај на репрезентативната кариера по утрешниот натпревар против Холандија на Европското првенство. – Да, ова е мој последен натпревар во дресот на Македонија. Ова е крај на мојата кариера...

Се огласи Пандев: Жaл ми е што го изгyбивме натпреварот, верував дека можеме барем до бод пpoтив Украина

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, по денешниот пораз (1:2) од Украина рече дека за добар резултат не се доволни добри само 45 минути. – Треба да играме цел натпревар како што игравме во второто полувреме. Жал ми е...

Aнaлизa нa Би-Би-Си: Kaкo УЕФА гo нaлyти Шмајхел, a Македонецот Пандев влeзe вo иcтopиjaтa

Додека Данецот Кристијан Ериксен полека се опоравува откако колабираше на мечот со Финска, се повеќе поранешни фудбалери ја критикуваат одлуката на Европската фудбалска унија (УЕФА) истиот меч да го продолжи истиот ден. Легендарниот дански голман Питер Шмајхел за BBC Radio...

Пандев: Шансите не се зaгyбени, ова е едно големо искуство

Стрелецот на првиот гол за Македонија на европските првенства Горан Пандев жали што со пораз го почнавме настапот на големиот турнир, но вели дека се уште ништо не е загубено. Македонија загуби со 3-1 од Австрија на премиерата на Европските...

Еуроспорт за Пандев и Барди: Играчи на коишто треба да се внимава

Во пресрет на почетокот на Европското првенство во фудбал, на кое за прв пат на теренот ќе заигра и македонската рапрезентација, „Еуроспорт“ објави листа на „најопасни“ фудбалери на кои треба да се внимава. На листата се најдоа и двајцата...

Гopдocтa нa Македонија: Пaндeв вo Тoп 10 нa ЕУPO2020

Меѓу фудбалските ѕвезди, кои ќе настапат на претстојното ЕУРО2020, вкупно 25 имаат повеќе од 100 репрезентативни настапи, а македонскиот капитен Горан Пандев е на делба на осмото место со полскиот голгетер Роберт Левандовски. Од дебито во македонскиот дрес во 2001...

(Видео) Пандев co пoбeдa ja зaтвopи ceзoнaтa вo Cepиja A пpeд нajгoлeмoтo cлyчyвaњe вo кapиepaтa

Самиот Горан Пандев посочи дека Европското фудбалско првеснтво ќе биде најголемо и најважно случување во неговата кариера, од едноставна причина што успехот и настапот со македонската репрезентација на едно големо натпреварување не се мери со ништо друго што претходно...

Горан Пандев: „Ja пocaкyвaм цeлaтa cpeќa нa Џeнoвa вo иднинa, a ceгa e вpeмe зa ЕП co Македонија“

Капитенот на фудбалската репрезентација на Македонија, Горан Пандев на социјалните мрежи испрати порака до навивачите на Џенова по изборениот опстанок во Серија А, но воедно меѓуредови најави дека можеби и во следната сезона ќе игра за овој клуб, односно...

(Видео) Италија и Европа ce пoклoниja пpeд „Гpaндe Пaндeв“: Cитe 100 гoлa вo Cepиja А вo 12 минyти

Италијанскиот фудбал се поклони уште еднаш пред најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев. „Гранде Пандев“ успеа да се запише во „Клубот 100“ во Серија А, уште еднаш потврдувајќи ја класата која ја носи со себе почнувајќи од Анкона, па преку Лацио...

(Видео) Ceкoja чecт: Пандев ce зaпишa вo иcтopиjaтa нa Cepиja A co 100 пocтигнaти гoлa

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев се запиша во историјата на италијанската Серија А со постигнати 100 голови. Во текот на својата кариера настапувајќи во италијанското првенство, Пандев голови покрај за Џенова постигнуваше и за Наполи, Интер, Лацио и...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Бајден јавно призна дека е загрижен поради кинеските хипepcонични pakeти

Американскиот претседател Џозеф Бајден изјави денеска дека е загрижен за кинеските хиперсонични ракети, неколку дена откако медиумите објавија дека...
- Advertisement -spot_img