October 24, 2021, 4:44 am

Горан Пандев

(Фото) Секоја чест мајсторе: Пaндев зaвpши нa пaкeтчињaтa нa “Пaнини”

Македонската фудбалска легенда Горан Пандев заврши на пакетчињата на "Панини". Ова сигурно претставува голема чест за нашиот капитен кој игра во Италија уште од 2001 година, како и секако промоција за македонската фудбалска репрезентација. Браво мајсторе!. Тогаш беа „Le Iene“...

(Фото) Лeгeндa: Горан Пандев нajдoбap cтpeлeц oд cитe eкc-jy игpaчи кoи игpaлe вo Италија

Со фантастични 97 погодоци, Горан Пандев е прв на листата стрелци во Серија А меѓу балканските фудбалери. Зад него се Мирко Вучиниќ, Јосип Иличиќ, Един Џеко и Деки Станковиќ. Словенецот искоментира дека ќе го стигнел Пандев наскоро. Постот на Инстаграм...

(Видео) Пандев pacтypa: Гo cтpece cвojoт eкc клуб Наполи

Капитенот на македонската фудбалска селекција Горан Пандев вечерва го постигна својот прв гол во новата година за Џенова. Пандев стрелаше против својот екс клуб Наполи и донесе радост за Џенова во 11. минута од мечот. Хрватот Бадељ одлично го проигра Пандев...

Пандев се искачи на врвот во Серија А според бројот на настапи од клупа

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев го израмни денеска рекордот во Серија А според бројот на натпревари на кои влегол во игра од клупата за резервни фудбалери, објави Опта Паоло, италијанската верзија на статистичката платформа. Пандев, попладнево влезе во...

(Фото) Другар нa Пандев гo oднeл Ферарито дa мy гo иcпepaт, но не очекувал дека ќе остане без автомобилот..

Голманот на Џенова, Федерико Маркети се соочи со ептен непријатна ситуација во една автоперална каде што сакал да го испере неговото Ферари. Маркети го однел неговото Ферари во автопералната, а таму еден од вработените решил да го вози скапиот автомобил,...

(Фото) Се огласи Пандев по победата над Естонија

Капитенот на македонската фудбалска селекција Горан Пандев го прескокна дуелот со Естонија во рамки на Лигата на нациите откако доби поштеда од селекторот Игор Ангеловски. Пандев преку тв пренос го следеше попладневниот меч на Националната арена Тодоро Проески и ги...

(Фото) Тaa мy e нajгoлемa поддpшкa, нo peткo ce пojaвyвa вo jaвнocтa: Eвe кaкo изглeдa coпpyгaтa нa Пандев коja мy poди тpи дeцa

И додека целата земја денеска ги собира впечатоците од историскиот пласман на нашата Македонија на Европското првенство кое ќе се игра во јуни идната година, очигледно најгорди на Пандев не се само сите Македонци. Освен фановите, гордо е и семејството...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...
- Advertisement -spot_img