April 23, 2021, 12:47 pm

горива

Брендот Shell отсега достапен во државата

Корал Фуелс ДООЕЛ Скопје, како подружница на Coral S.A., започна со работа со првите 2 бензински станици под брендот Shell во Македонија. Компанијата е официјален сопственик на лиценцата за брендовите Shell во Македонија. Матичната компанија Coral S.A. (поранешна Shell Hellas...

РКЕ ги cooпшти нoвитe цeни нa гopивaтa – eвe кoлкy ќe изнecyвaaт

Регулаторната комисија за енергетика ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе стапат на сила од полноќ. Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се зголемуваат за 0,50...

Hoви цeни нa гopивaтa oд пoлнoќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. Минатата недела цените на бензините и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се намалија за 0,50 денар/литар. Цената на дизелот остана непроменета по...

РКЕ дoнece oдлyкa: Oвa ce нoвитe цeни нa гopивaтa oд пoлнoќ

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за новите цени на нафтените деривати кои ќе стапат на сила од полноќ. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се намалуваат за 0,50 денар/литар,...

Гopивaтa co нoви цeни oд пoлнoќ

Регулаторната комисија за енергетика денес ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. Минатата недела цената на горивата се зголеми два пати, редовно во понеделник и уште еднаш во средата поради промена на цената на акцизата. Дали...

Oвa ce нoвитe цeни нa гopивaтa – eвe кoлкy ќe чинaт

Бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 поскапуваат за еден денар од полноќ, соопшти денеска Регулаторната комисија за енергетика. Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 е 67,00 ден/лит, додека на ЕУРОСУПЕР БС-98 69,00 ден/лит. Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра...

Hoви цeни нa гopивaтa oд пoлнoќ

Регулаторна комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Минатата недела цените на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се намалија за еден...

Hoви цeни нa гopивaтa oд пoлнoќ

Регулаторна комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Минатата недела РКЕ одлучи цените да бензините и дизелот да се намали за половина денар. Цената на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1),...

Hoви цeни нa гopивaтa oд пoлнoќ – eвe кoлкy ќe чинaт

Четири недели по ред цените на горивата постојано се зголемуваа. Денеска Регулаторната комисија за енергетика соопшти дека цените на горивата од полноќ ќе бидат поевтини за половина денар. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на ЕУРОДИЗЕЛ...

Hoви цeни нa гopивaтa oд пoлнoќ

Регулаторна комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Минатата недела цената на бензините се зголеми трета недела по ред и на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 66,00 ден/лит, додека на ЕУРОСУПЕР БС-98...
- Advertisement -

Latest News

Kpивичнa пpиjaвa пpoтив инcпeктop пopaди kpивичнo дeлo „пpимaњe пoткyп“

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против А.Р.(51) од Тетово, државен инспектор за животна средина, поради постоење основи на сомнение...
- Advertisement -