October 27, 2021, 4:54 am

горива

Hoви цeни нa гopивaтa oд пoлнoќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за цените на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Минатата недела РКЕ ги намали цените на нафтените деривати за половина денар. Од 17.8.2021 година од 00:01 часот максималните цени на нафтените деривати...

Hoви цeни нa гopивaтa oд пoлнoќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за цените на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Минатата недела РКЕ изврши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати за еден денар. Од 10.8.2021 година од 00:01 часот максималните цени на...

Oдлyкaтa e дoнeceнa: Oвa ce нoвитe цeни нa гopивaтa

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,91 % во однос на Одлуката од 3.8.2021 година. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР...

Дaли ќe имa нoвo пocкaпyвaње нa гopивaтa?

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за цените на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Минатата недела цените на бензините се зголемија за два денари, а на дизелот на 3,5 денари. Актуелните цени на нафтените деривати изнесуваат: Моторен бензин...

РКЕ донесе одлука: Ова се новите цени на горивата

Дизелот од ноќеска на полноќ поскапува за 3,5 денари за литар, Екстра лесното масло за домаќинство за 1,5 денари, а бензините за по два денара по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со оваа одлука се врши...

Заради Заев гopивaтa oд дeнec пocкaпи, a вo Coбpaниe тypкa yштe eднo пocкaпyвaњe oд 4 дeнapи

Заради Заев горивата од денес поскапи, а во собрание турка уште едно поскапување од 4 денари. Во последните 4 години цените на горивата само заради Заев, како зголемување во вид на даноци и акцизи се покачени за 10 денари,...

Ќе имa ли нoвo пocкaпyвaњe нa гopивaтa?

Нова одлука за цената на нафтените деривати денеска ќе донесе Регулаторната комисија за енергетика. Минатата недела РКЕ донесе одлука со која цените на бензините и екстра лесното масло за домаќинство се зголемија за половина денар. Цената на дизелот, пак, остана непроменета.

РKE ги oбjaви нoвитe цeни нa гopивaтa – eвe кoлкy ќe изнecyвaaт

Регулаторната Комисија за Енергетика денеска ги објави новите цени на горивата, кои ќе почнат да важат од вечерва на полноќ. Малопродажните цени на Еуросупер-95 и Еуросупер-98 се зголемуваат за 0.50 денари по литар. Еден литар 95-октански бензин ќе чини 71.50...

Дaли пoвтopнo ќe имa пocкaпyвaњe нa гopивaтa?

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за нови цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Минатата недела горивата поскапеа – бензините за 1,50 денари, а дизелот за еден денар. Ова се актуелните цени на горивата: ЕУРОСУПЕР БС-95 –...

РКЕ дoнece oдлyкa – oвa ce нoвитe цeни нa гopивaтa

Горивата од полноќ поскапуваат. Регулаторната комисија за енергетика одлучи и ги соопшти новите цени на нафтените деривати. Согласно одлуката, од полноќ цената на бензините ќе биде повисока за 1,50 денари. Цената на дизелот се зголемува за 1 денар од полноќ. Ова...
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...
- Advertisement -spot_img