December 8, 2021, 4:38 am

горива

РКЕ дoнece oдлyкa: Eвe кoлкy ќe изнecyвaaт цeните нa гopивaтa oд пoлнoќ

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 0,51 % во однос на Одлуката од 10.05.2021 година. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се намалува...

Hoви цeни нa гopивaтa oд пoлнoќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги објави новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Минатата недела РКЕ донесе одлука цените да поскапат согласно утврденото од 4.05.2021 година. Со тоа малопродажната цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 68,50 ден/лит,...

РКЕ дoнece oдлyкa – oвa ce нoвитe цeни нa гopивaтa

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги донесе одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,88 % во однос на Одлуката од 4.05.2021 година. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува...

Утpe нoви цeни нa гopивaтa

Како секој понеделник, така и утре напладне Регулаторна комисија за енергетија ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ.  Минатата недела малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, не се променија, односно останаа на...

РКЕ дoнece oдлyкa: Oвa ce нoвитe цeни нa гopивaтa

Регулаторната комисија за енергетика донесе одлука за цените на горивата кои ќе важат од полноќ. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, не се менуваат, односно остануваат на исто ниво како што биле утврдени со одлуката за утврдување...

Hoви цeни нa гopивaтa oд пoлнoќ

РКЕ во текот на денешниот ден ќе ги соопшти новите цени на нафтените деривати од полноќ. Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучи кои ќе бидат новите цени на нафтените деривати. Минатата недела цените на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, дизелот и на...

РКЕ дoнece oдлyкa: Oвa ce нoвитe цeни нa гopивaтa

Регулаторната комисија за енергетика денеска ја соопшти одлуката за цените на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), не се менуваат, односно...

Hoви цeни нa гopивaтa oд пoлнoќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. Минатата недела цените на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се зголемија за половина...

Брендот Shell отсега достапен во државата

Корал Фуелс ДООЕЛ Скопје, како подружница на Coral S.A., започна со работа со првите 2 бензински станици под брендот Shell во Македонија. Компанијата е официјален сопственик на лиценцата за брендовите Shell во Македонија. Матичната компанија Coral S.A. (поранешна Shell Hellas...

РКЕ ги cooпшти нoвитe цeни нa гopивaтa – eвe кoлкy ќe изнecyвaaт

Регулаторната комисија за енергетика ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе стапат на сила од полноќ. Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се зголемуваат за 0,50...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...
- Advertisement -spot_img