October 27, 2021, 8:14 pm

горива

Hoви цeни нa гopивaтa oд пoлнoќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на нафтните деривати кои ќе важат од полноќ. Согласно одлуката од минатата недела, цените на ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОДИЗЕЛ и на Екстра лесното масло за домаќинство се зголемија за еден...

Пoвтopнo нoвo пocкaпyвaњe нa цeнитe нa гopивaтa oд пoлнoќ – Eвe кoлкy ќe чинaт

Од полноќ горивата ќе се продаваат по повисоки цени. Согласно одлуката на Регулаторната комисија за енергетика малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1), се зголемуваат за 1,00 денар/литар и...

Извecтyвaњe oд РКЕ: Oвa ce нoвитe цeни нa гopивaтa

Регулаторната комисија за енергетика ги соопшти новите цени на горивата кои ќе важат од полноќ. Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за 1,00 денар/литар, во однос на малопродажната цена утврдена со одлуката за утврдување на највисоки малопродажни цени...

Hoви цeни нa гopивaтa oд пoлнoќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ја објави одлуката за новите цени на нафтените деривати кои ќе стапат на сила од полноќ. Минатата недела цените на ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемија за 1,50 денар/литар. За еден денар се зголеми...

РКЕ дoнece oдлyкa: Eвe кoлкy ќe чинaт гopивaтa oд пoлнoќ

Регулаторната комисија за енергетика ги соопшти новите цеи на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. РКЕ одлучи, горивата од полноќ поскапуваат. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 1,50 денар/литар и со тоа малопродажната...

Hoви цeни нa гopивaтa oд пoлнoќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе стапат на сила од полноќ. Согласно последната одлука, во моментов цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 61 денари, на ЕУРОСУПЕР БС-98 -63,00 ден/лит, додека малопродажната цена на...

Од пoлнoќ нoви цeни нa гopивaтa: Eвe кoлкy ќe чинaт

Како и секој понеделник, така и денеска напладне, Регулаторна комисија за енергетика ќе ги соопшти новите цени на горивата. Минатата недела малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), се намали за 0,5 денари за литар и ќе изнесува 52 денари. Малопродажните...

Дизелот пoeвтинyвa, ocтaнaтитe гopивa co иcтa цeнa

Дизелот од ноќеска на полноќ поевтинува за половина денар по литар, а цената на останатите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати...

Hoви цeни нa гopивaтa oд пoлнoќ: Eвe кoлкy ќe чинaт

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги денес соопшти дека бензините и дизелот од ноќеска на полноќ ќе поевтинат за 2 денари. Според нив, одлуката е донесена поради тоа што престанува да важи Уредбата со законска сила за примена...

РКЕ дoнece oдлyкa: Oд yтpe нoвo пocкaпyвaњe нa гopивaтa

Со последната одлука на РКЕ се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 2,53%, во однос на малопродажните цени на нафтените деривати утврдени согласно oдлуката на РКЕ на Република Македонија од 11.01.2021 година. Малопродажните цени на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Кондовски: Имаме зелена агенда, на еден метар градба, еден метар зеленило

Ќе работам на ефикасноста на општината со забрзана динамика, односно општината да одговара на време на барањата на граѓаните...
- Advertisement -spot_img