November 28, 2021, 9:15 am

горива

Hoви цeни нa гopивaтa oд пoлнoќ

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе стапат на сила од полноќ. Согласно последната одлука, во моментов цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 61 денари, на ЕУРОСУПЕР БС-98 -63,00 ден/лит, додека малопродажната цена на...

Од пoлнoќ нoви цeни нa гopивaтa: Eвe кoлкy ќe чинaт

Како и секој понеделник, така и денеска напладне, Регулаторна комисија за енергетика ќе ги соопшти новите цени на горивата. Минатата недела малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), се намали за 0,5 денари за литар и ќе изнесува 52 денари. Малопродажните...

Дизелот пoeвтинyвa, ocтaнaтитe гopивa co иcтa цeнa

Дизелот од ноќеска на полноќ поевтинува за половина денар по литар, а цената на останатите горива останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати...

Hoви цeни нa гopивaтa oд пoлнoќ: Eвe кoлкy ќe чинaт

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги денес соопшти дека бензините и дизелот од ноќеска на полноќ ќе поевтинат за 2 денари. Според нив, одлуката е донесена поради тоа што престанува да важи Уредбата со законска сила за примена...

РКЕ дoнece oдлyкa: Oд yтpe нoвo пocкaпyвaњe нa гopивaтa

Со последната одлука на РКЕ се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 2,53%, во однос на малопродажните цени на нафтените деривати утврдени согласно oдлуката на РКЕ на Република Македонија од 11.01.2021 година. Малопродажните цени на...

Hoви цeни нa гopивaтa oд пoлнoќ: Eвe кoлкy ќe чинaт

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе стапат на сила од полноќ. Минатата недела цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголеми за 0,50 денари. Цените на останатите нафтени деривати останаа исти како неделата...

Oд пoлнoќ гopивaтa co нoви цeни: Eвe кoлкy ќe чинaт

Горивата ќе имаат нови цени од полноќ. Одлуката денеска треба да ја соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Изминативе две недели цените на ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), останаа непроменети. Малопродажната цена Екстра лесното масло за домаќинство...

Hoви цeни нa гopивaтa oд пoлнoќ: Eвe кoлкy ќe изнecyвaaт

Горивата ќе имаат нови цени од полноќ. Одлуката денеска треба да ја соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Согласно последната одлука цените на дизел горивото и екстра лесното масло за домаќинство се намалија за половина денар. Во исто време цените на бензините...

РКЕ дoнece oдлyкa: Eвe кoи ce нoвитe цeни нa гopивaтa

Регулаторната комисија за енергетика ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе важат од полноќ. Согласно одлуката на РКЕ, цената на ЕУРОСУПЕР БС-98, се намалува за 1,50 денар/литар и ќе изнесува 61,00 ден/лит. Цената на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, се намалува...

Цeнитe нa гopивaтa ce мeнyвaaт oд пoлнoќ, eвe кoлкy ќe чинaт

Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за денар до денар и половина за литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 3,11 отсто. Малопродажната цена на...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Максо пак paзочаран од СДCM

Официјално, на синоќешната прес-конференција, портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска ја информираше јавноста дека во партијата ќе има внатрепартиски избори...
- Advertisement -spot_img