October 25, 2021, 7:35 am

градови

Bo oвиe гpaдoви нeмa Koвид-19, a oвиe тpи гpaдa ce нoвитe жapиштa нa виpycoт вo Македонија

Само Кратово, Крушево и Богданци немаат случај на заразен со коронавирус според последната статистика. Зад нив се Демир Хисар и Дојран и Македонска Каменица со по еден заразен. Во моментот најмногу заразени има во Скопје, Тетово и Гостивар, каде се...

Единаесет гpaдoви бeз Koвид-19, нeмa нoви pecтpиктивни мepки

Министерот за здравство Венко Филипче вчера ја оцени состојбата со ковид како прилично стабилна, на што упатува малиот број на новодијагностицирани и на приеми во болниците. Тој соопшти дека засега не се планираат дополнителни рестриктивни мерки. – Но, морам да...

Bo oвиe ocyм гpaдoви вo Македонија пoвeќe нeмa кopoнaвиpyc – eвe зa кoи ce paбoти

Досега во земјата се направени вкупно 835.436 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 155.540, бројката на оздравени пациенти е 149.642, на починати е 5.472, а бројот на активни случаи изнесува...

Четири градови во Македонија немаат 3apa3eни со kopoна вируcoт

Според последната статистика на Институтот за јавно здравје, во четири града во државата нема ниту еден позитивен граѓанин на корона вирусот. Bез активни случаи на Ковид-19 се градовите: Пробиштип, Демир Капија, Пехчево и Дојран. Под 10 активни случаи има во Кавадарци...

Дeтaлeн пpeглед: Еве кaквa e cocтojбaтa co кopoнaвиpycoт пo гpaдoвитe вo Мaкeдoниja

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 154.494, бројката на оздравени пациенти е 143.069, на починати е 5.168, а бројот на активни случаи изнесува 6.257. Според епидемиолошки анализи во моментов, дистрибуцијата по градови е...

Близу 11.000 akтивни cлyчaи нa Koвид-19 вo Македонија – eвe по кoлкy зapaзeни имa вo гpaдoвитe

Во последните 24 часа се направени 1.993 тестирања, а регистрирани се 135 нови случаи на КОВИД-19. Досега во земјата се направени вкупно 740.005 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 154.026, бројката...

Haд 11.000 akтивни cлyчaи вo Македонија: Eвe пo кoлкy зapaзeни имa вo гpaдoвитe

Досега во земјата се направени вкупно 738.012 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 153.891, бројката на оздравени пациенти е 137.664, на починати е 5.079, а бројот на активни случаи изнесува...

Дeтaлeн пpeглeд: Eвe пo кoлкy лицa ce зapaзилe co кopoнaвиpyc вo ceкoj мaкeдoнcки гpaд

Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 153.694, бројката на оздравени пациенти е 137.331, на починати е 5.067, а бројот на активни случаи изнесува 11.296. Според епидемиолошки анализи во моментов, дистрибуцијата по градови е...

Дeтaлeн пpeглeд: Eвe пo кoлкy akтивни cлyчaи нa Koвид-19 имa пo мaкeдoнcкитe гpaдoви

Досега во Македонија се направени вкупно 723.722 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 152.581, бројката на оздравени пациенти е 133.070, на починати е 4.891, а бројот на активни случаи изнесува...

Дeтaлeн пpeглeд: Eвe кoлкy akтивни cлyчaи нa кopoнaвиpyc имa вo гpaдoвитe низ Македонија

Досега во земјата се направени вкупно 666.091 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 141.157, бројката на оздравени пациенти е 115.433, на починати е 4.182, а бројот на активни случаи изнесува...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Дaли гopивaтa пoвтopнo ќe пocкaпaт?

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за цените на нафтените деривати. Дали ќе има повторно поскапување на...
- Advertisement -spot_img