September 24, 2021, 6:25 pm

граничен премин

(Фото) Повтopно хaoc нa oвoj гpaничeн пpeмин и пoкpaј нepaботниoт дeн вo зeмjaвa

Македонските граѓани празничниот неработен ден во земјава го искористија за да заминат во соседството. Според видео камерите на граничните премини во земјава, во овој момент особено има застој и гужва само на еден граничен премин. Станува збор за преминот „Табановце“ од...

Пoвтopнo хaoc нa oвoj гpaничeн пpeмин – ce чeкa oкoлy 40 минyти

На граничниот премин Табановце на македонско-српската граница се чека околу 40 минути за излез од земјава, соопшти Авто мото сојузот на Македонија. Причина за застојот е зголемената фреквенција на возила. На останатите гранични премини од македонска страна нема подолги задржувања...

На Табановце за излез од државата се чека 30 – 45 минути

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. Итензитетот на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ГП Табановце за излез од државата време на чекање 30 – 45 минути, а на останатите гранични...

Гужви на Табановце, за излез од државата се чека еден час

Поради зголемена фреквенција на возила на ГП Табановце, времето на чекање за излез од државата е околу еден час. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата, информира АМСМ. Оттаму го пренесуваат...

Гранични премини: На Табановце се чека 40, на Блаце 20 минути

На ГП Табановце за излез од државата утрово се чека околу 40 минути, а на ГП Блаце за влез чекањето е 20 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања, информира АМСМ. Интензитетот на сообраќај на патните...

(Видео) Тешка сообраќајка кај Блаце, се преврте камион

Попладнево во близина на граничниот премин „Блаце“ меѓу Македонија и Косово се случила сообраќајна незгода, дознава ТВ24 Голем камион се превртел, а засега нема информации за повредени лица. На терен се полициски службеници кои вршат увид на местото на несреќата. https://www.youtube.com/watch?v=gsfdbLkWhJ4&feature=emb_title

Поради пожарот затвopeн граничниот премин „Богородица“

Поради пожарот што попладнево избувна на потегот меѓу месноста Милци и Граничниот премин „Богородица“, сообраќајот на овој граничен премин е во прекин и возилата се пренасочуваат на граничниот премин „Дојран“, информираа од АМСМ. Се уште нема информација кога граничниот премин...

Црна Горa и Албaнија дeнеска официјaлно го отвoриja нoвиoт заeднички грaничeн прeмин

Црна Гора и Албанија денеска официјално го отворија новиот заеднички граничен премин Затријебачка Цијевна – Грабон. На отворањето присуствуваа премиерите на Црна Гора и Албанија, Здравко Кривокапиќ и Еди Рама, работодавецот на Делегацијата на Европската Унија во Црна Гора, Херман...

Ha Тaбaнoвцe зa влeз и излeз ce чeкa oкoлy пoлoвинa чac

На ГП Табановце има зголемена фреквенција на возила, времето на чекање за влез и излез од државата е околу 30 минути. На останатите гранични премини, од македонска страна, нема подолги задржувања, соопшти Автомотосојузот на Македонија во извештајот за состојбата...

Привремено пуштен во употреба граничниот премин кон Косово, Стрезимир-Рестилица

Граничниот премин Стрезимир-Рестилица на македонско-косовската граница, од 18 јули до први септември ќе биде отворен за минување за граѓаните од двете земји, информираше за МИА Медат Куртовски, градоначалник на Општина Маврово и Ростуше. Преминот ќе биде отворен секој ден од...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Oд утре нови pecтрикции во Црна Гора

За влез во трговски центар, во гостителски објек, но и во мега и хипермаркети во Црна Гора ќе биде...
- Advertisement -spot_img