грантови

Јапонската влада ќе додели неповратни грантови за македонски институции

Пет здравствени и четири образовни институции од Македонија денеска ќе потпишат договор за неповратни грантови од Јапонската влада во вредност од 428.066 илјади евра. Како што инфомираат од Амбасадата на Јапонија договорите кои оваа година се во рамки на „Грант...
- Advertisement -

Latest News

Се огласи поранешниот воџа на „Koмитите“ за операцијата Атлантик: Жути никогаш не наведнал и нема да наведни кичма како тебе „Кико“

Љупчо Палевски попладнево на прес конференција со јавноста сподели документи и докази за следење на македонски граѓани поради наводен...
- Advertisement -

Тачи се зakани со вojна ако во идната влада нема Албанци

Влада без Албанци не може да има, таков потег може да доведе само до вojна, изјави лидерот на ДПА – Мендух Тачи, во интервју...

Владата го прогласи 15 јули за неработен ден

Владата на денешната седница, донесе заклучок со кој 15 јули, среда, се определува за неработен ден заради непречено спроведување на изборниот процес за предвремените...

Муцунски до Царовска: Заокружување на бројот три е дeрогирање на правниот систем,три години kaтастрофално владеење и три aмнестии

Тимчо Муцунски кандидат на ВМРО-ДПМНЕ за пратеник во Првата изборна единица и меѓународен секретар на партијата, на вечерашната дебата на Канал 5 телевизија, истакна...

Владата донесе одлука: Родителите на основците се враќаат на работа

Владата на денешната 74-та седница го прифати предлогот на Комисијата за заразни болести, со кој од категориите на лица кои се ослободени од работа...