Архива на ознаки груевски

ГРУЕВСКИ СЕ ОБРАТИ ДО ГРАЃАНИТЕ ПРЕКУ ФЕЈСБУК: Јас одлучив да не ја исполнам желбата на СДСМ и да преживувам во завтор!

 • November 20, 2018
 • Коментари
Македонскиот екс-премиер Никола Груевски, кој денес доби азил во Унгарија, по разните медиумски шпекулации се обрати до граѓаните преку својот ФБ профил   Обраќањето ви го пренесуваме интегрално Денес Република Унгарија, земја членка на ЕУ и НАТО, одговори позитивно на моето претходно поднесено барање за добивање политички азил заради политички прогон во Република Македонија. Во […]

Груевски не одговори дали ќе излезе на референдум, Јакимовски и ГРОМ ќе бојкотираат

 • August 4, 2018
 • Коментари
Поранешниот премиер и претседател на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски не сакаше да одговори на прашањето дали на 30-ти септември ќе излезе на референдумот. Воедно, Груевски не сакаше да одговори ниту на прашањето како ја оценува досегашната работа на неговиот наследник Христијан Мицкоски. Од друга страна, Стевчо Јакимовски, лидер на партијата ГРОМ вели дека ниту тој, ниту […]

ЗАЕВ НЕ ДОДРЖА, ОТКРИ ШТО ПОДГОТВУВА: Ја најави пресудата која што самиот ја нарачал

 • May 11, 2018
 • Коментари
Зоран Заев не додржа, а да не ја најави пресудата која што самиот очигледно ја нарачал. Заев во одговор на новинарски прашања денес кажа дека може да се очекува пресуда за Груевски. Заев кој не е ниту судија, ниту обвинител, туку политичар кој по сила на закон не смее да има допир со извршната власт […]

ГРУЕВСКИ ДО СУДИЈАТА СТАВРЕВ:Дали сте под некој притисок, судија?

 • March 16, 2018
 • Коментари
Во судот се забрзува постапката по случајот ТНТ. Судијата Огнен Ставрев ја забрзува постапката со прескокнување на 25 страници од доказната постапка. Одбраната реагираше на ваквиот однос на судијата со образложение дека ова е целосно изненадување за нив бидејќи не се подготвени за преслушување на снимките, ниту им е определен технички советник за аудиоснимките. Одбраната […]

ГРУЕВСКИ: „Не се чувствувам виновен и не сум го прекршил законот“

 • March 16, 2018
 • Коментари
Судијата Огнен Ставрев пред денешното рочиште на судењето за уривањето на Космос, ги информираше адвокатите на обвинетиот Никола Груевски, како и на другите одбинети дека ќе можат да зборуваат само по пет минути. На тоа реагираше Груевски, кој рече дека „не знаел дека ќе има вакво ограничување“. Според судијата, пет минути се доволни за изјаснување […]

ГРУЕВСКИ БЕЗ ОЦЕНКА ЗА РАБОТАТА НА МИЦКОСКИ: Треба да му се остави време

 • March 13, 2018
 • Коментари
Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски вели дека ретко се среќава со неговиот наследник Христијан Мицковски, кој, како што тврди, самостојно ја води партијата. – Не би ја оценувал работата. Тоа е ново раководство кое има свои приоритети и треба да се остави време да се покажат со своето работење и капацитети. Верувам дека работите […]

ГРУЕВСКИ: Македонскиот народ низ историјата покажал цврстина и знаел да ја крене главата против неправдата

 • October 22, 2017
 • Коментари
Гледаме дека СДСМ немаат програми односно имаат формални програми колку да покажат нешто и гледаме дека зборуваат за воздух, ветер и магла, тие видоа дека не можат да не победат со работа па удрија на криминални избори и избори преполни со поткуп и секојдневно се делат пари насекаде, ова го истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола […]

ГОЛЕМА ПОБЕДНИЧКА ЗАБАВА НА ОК КИСЕЛА ВОДА

 • October 8, 2017
 • Коментари
Kандидатот за градоначалник за Кисела Вода од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јохан Тарчуловски на својот Фејсбук профил објави фото галерија од големата победничка забава на ОК Кисла Вода, како што напиша тој. Поддржувачи на Трчуловски како и лидерот на ВМРО – ДПМНЕ Никола Груевски беа дел од настанот.

ГРУЕВСКИ: Веруваме во народот  и веруваме дека овој народ на 15-ти октомври ќе стави точка и почеток на крајот на ова што и се случува на Македонија, на ова помрачување

 • September 26, 2017
 • Коментари
На првиот денешен митинг во Виница се обрати и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски. Тој кажа дека во овој период се обидувале да ги разобличат работите што се случуваат во Македонија и нивните заднини, но дека паралелно на тоа увидувајќи дека се живее во една голема помрачина, дека се живее во време на едно непринципиелно […]

ГРУЕВСКИ: СДСМ продолжуваат со деструкцијата и директно наштетуваат на граѓаните

 • May 28, 2017
 • Коментари
Веќе половина месец градоначалниците се нефункционални, советите исто така, и очигледно е дека од страна на СДСМ се купува време. Очигледно е дека нивната деструкција продолжува, а од таа деструкција најмногу губат граѓаните, истакна претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски. -На почетокот Заев и СДСМ ја блефираа јавноста укажувајќи дека ќе чекаат прво да го добијат […]
Страница 1 од 3123 »