Архива на ознаки груевски

ГРУЕВСКИ НА УВИД ВО ГРАДБАТА НА НАЈМОДЕРНАТА УНИВЕРЗИТЕТСКА САЛА:УКИМ добива нова сала вредна 2.5 милиони евра

  • April 2, 2017
  • Коментари
Денеска во посета на салата беше лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, во придружба на директорот на АМС Марјан Спасески и заменик министерот за образование и наука, Спиро Ристовски. Македонија ја доби најмодерната универзитетска спортска сала во својата историја. Tаа има 800 седишта и се простира на скоро 6.000 метри квадратни, од кои 3.067 метри квадратни […]

ГРУЕВСКИ ЗА „ВЕЧЕРЊИ ЛИСТ“: Македонија нема да ја води влада составена во Тирана

  • March 21, 2017
  • Коментари
Во интервју за хрватски „Вечерњи лист“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, зборува за политичката ситуација во земјава, како и за причините поради кои одби да ја прифати албанската платформа која беше потпишана во Тирана, а под надзор на албанскиот премиер Еди Рама. Во продолжение го пренесуваме во целост интервјуто на Груевски за хрватскиот весник. * […]

ГРУЕВСКИ СО ДВОЈНО ПОГОЛЕМА ДОВЕРБА КАЈ ГРАЃАНИТЕ ОД ЗАЕВ

  • March 19, 2017
  • Коментари
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски има речиси двојна предност во однос на довербата кај граѓаните споредено со претседателот на СДСМ Зоран Заев. Најновите резултати од анкетата на Институтот за Политички Истражувања  од Скопје (ИПИС) покажуваат дека 26 проценти од граѓаните се изјасниле дека најголема доверба имаат во Груевски, додека на Заев му веруваат 13,5 отсто […]

ГРУЕВСКИ: Го исполнуваме ветеното-Гасификацијата е капитален проект

  • March 17, 2017
  • Коментари
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на социјалната мрежа Фејсбук напиша дека дури и во овие мигови на исклучителна сложеност на работите во земјата, тие продолжуваме да работиме и да го исполнуваме ветеното за граѓаните. -Република Македонија од својата самостојност до денес се соочува можеби со еден од најчувствителните периоди, важни за нејзиното понатамошно функционирање и постоење. […]
Страница 3 од 3«123