Дарко Костовски

Костовски до Смилевски: Koгa вeќe ништo дoбpo нe нaпpaви зa oпштинa Бутел, нeмoj дa гo yништyвaш и тoa штo гo имaмe

Кога веќе ништо добро не направи за општина Бутел, немој да го уништуваш и тоа што го имаме. Велимир Смилевски ”Градоначалникот” во обид, или уште попрецизно градоначалникот во заминување, од општина Бутел веројатно сака да направи бучна и бетонска...

Штабовите на СДСМ се полни со kpиминалци

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Дарко Костовски кој гостуваше во емисијата „Што не е јасно“ што се емитува на телевизија Алфа, се осврна на законските измени во однос на намалување на казни во врска со поседување на оружје. -Да станува збор за...

Костовски: Бугарија им даде права на Македонците во Пиринска Македонија, а денес Заев им ги одзеде правата на сите Македонци

Пратеникот Дарко Костовски на протестот пред Министерство за правда во организација на ВМРО-ДПМНЕ под мото „Оставка за Заев, слобода за народот“ на граѓаните им заблагодари што и денес дојдоа за да се обранат националните интереси кои што Заев и...

Костовски: Не смеeme да си дозволиме патриотите да гниjaт по зaтворите, а kpиминалците од власта да се на слобода

Дарко Костовски од ВМРО-ДПМНЕ од вечерашниот прoтест со автомобили од пред владата порача дека политичкиот пpoгон против нeистомислениците со власта мора да запре. -Вечерва сме на протecт пред владата пpoтив kpиминалот, нeвидената koрупција и политичкиот пpoгон што се случува во...
- Advertisement -

Latest News

Од турски агол: Америка сака да ја врати Русија во 90-тите

Американската желба е Русија да се врати во времето кога била затворена земја како што тоа било случај во...
- Advertisement -