Архива на ознаки дарко

ЗАЕВ ВО ОДБРАНА НА КАЕВСКИ: Тој е добар кадар и не е должен да чита

  • April 2, 2018
  • Коментари
По скандалот со објавената збирка поезија од страна на Агенцијата за млади и спорт, директорот на оваа институција Дарко Каевски денеска ќе има средба со премиерот Зоран Заев. -Директорот вчера се извини како покровител и потпишувач на проект за млади поети. Тој навистина не е должен да чита се што има во материјалот, ниту, пак, […]

СТОИЛЈАДЕН ПРЕЧЕК ЗА ХАН

  • March 19, 2017
  • Коментари
Борис Дамовски и останатите можеби имаат, а можеби поради зафатеност и немаат претстава каква ѓурултија им направија на странците, на другарот Џес Бејли и на Брисел, почнувајќи од другарката Могерини, господинот Хан и да не ги редиме надолу по хиерархија сите бирократи, с` до мивката Ван Хут, кој се јави пред некој ден. Сите тие, […]