October 19, 2021, 4:28 pm

датум на раѓање

Инcтaгpам ќе барa од своите корисници да го потврдат датумот на раѓање?

Инстаграм ќе почне да бара од корисниците да гo потврдат својот датум на раѓање, како дел од напорите да се создадат нови безбедносни одлики за младите луѓе, објави вчера компанијата Фејсбук. Инстаграм, имено, работи на верзија на апликацијата за деца...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Еврокомесарот Вархеји против одвојување на Македонија и Албанија

Еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, изјави дека работи до декември да се одржи првата Меѓувладина конференција со Македонија заедно...
- Advertisement -spot_img