двојно убиство

Пoзнaт идeнтитeтoт нa y6иeнитe вo Топанско – МВР co дeтaли

Двојно убиство се случило синоќа во скопската населба Топанско Поле. Од полицијата за Курир велат дека добиле пријава во 02:35 за пукање на бул.„Македонско – Косовска бригада“. -По излегување на местото на настанот од страна на полициски службеници, било пронајдено патничко...

ХОРОР ВО СКОПЈЕ: Изутринава околу 3 часот двојно убиство во автомобил..

Според извори на Алсат од МВР, жртви на двојното убиство што рано изутринава, околу 03:00 часот се случи на ул. Македонско-Косовска бригада во скопската населба Топанско Поле, се А.Б и Б.В. Според истите извори жртвите се застрелани во автомобил. Бројни...

Доживотна kaзна зaтвop доби прилепчанец Никола Петрески кој беше обвинeт за двојното yбиcтво

Доживотна казна затвор доби 52 годишниот прилепчанец Никола Петрески кој е обвинет за двојното убиство кое се случи лани на 11 јануари на улицата „Александар Македонски“ во Прилеп во раните утрински часови, кога сега осудениот ги уби сопругата и...
- Advertisement -

Latest News

Извecтyвaњe oд ЈСП: Hoв вoзeн peд пoчнyвajќи oд yтpe – eвe штo тpeбa дa знaeтe

ЈСП информира дека од утре, среда (12.05.2021 година), јавниот превоз ќе сообраќа без временски ограничувања, а билетарниците и центрите...
- Advertisement -