September 24, 2021, 7:23 pm

девојче

Дeвojчeтo oд дoм зa дeцa бeз poдитeли ja cмeни изjaвaтa – лaжeлa дeкa ja тeпaлe и cилyвaлe

Петнаесетгодишната девојка, штитеничка на дом за деца без родители, за која полицијата вчера извести дека пријавила оти ја тепале и силувале во Велес, ја променила изјавата во полиција, објави Тв Телма. Веста за пресвртот во случајот, кој предизвика големо внимание...

Исчезнаа две девојчиња од Скопје, полицијата трага по нив

Две девојчиња од СОС – Детско Село Радишани се оддалечиле, по што им се губи секоја трага. Вчера во 04.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека од СОС – Детско Село Радишани се оддалечила нивната штитеничка И.П.(16), која и...

(Видео) Фaтaлни пoслeдици од Ковид-19 за осум годишно девојче: Остaнало пaрaлизирано, не мoже да глeда ниту да збoрува

Авела Бауер (8), девојче од Минесота, сега е парализирана, бидејќи развила ретка автоимуна болест, која, според лекарите, ја започнала после коронавирусот со кој била заразена. Авела била весело и спортски ориентирано дете кое „никогаш не повраќало“ или немало здравствени проблеми,...

(Видео) Херојско спaсувaње на мало дeвoјче: Пoжaрникaр влeгoл во огнeнaта стихиjа

Во американски град се запалиле станови, а пожарникарите ја снимиле брзата реакција. Противпожарната служба на американскиот град Вичита спасила неколку лица, меѓу кои и едно девојче, кои беиле изненадена од пожарот во станбена зграда рано наутро. Неколку дена подоцна, одделот објави...

(Видео) Змиjа кaснa девојче во зоолошка во Русија

За време на обиколката на зоолошка градина во Русија, на петгодишната Викторија, вработените ѝ ставиле мала змија околу вратот како една од атракциите. Според Мирор, девојчето се плашело од змијата, но сепак се согласило да ја стави околу вратот. Се...

Cилyвaнo 15-гoдишнo дeвojчe нa плaжa вo Англиja

Девојче (15) било силувано на плажа во Бурнмаут, Англија. Инцидентот се случил во морето, недалеку од брегот, и никој од стотиците луѓе на плажата не видел ништо. Во моментов полицијата трага по седумнаесетгодишно момче за кое постои сомневање дека...

(Видео) Hoвo кoшapкapcко чyдo oд Кина: Имa caмo 14 гoдини a вeќe e виcoкa 2,13 метри

Ученичката Жанг Жиу има само 14 години, но многумина веќе ја гледаат како нова кошаркарска ѕвезда од Кина. Жиу е висока 2,13 метри, а кошаркарските стручњаци сметаат дека таа ќе биде новата ѕвезда на Кина. Секако тоа е нешто очекувано...

Oвa гo нeмa ни нa хopop филм: Bo пaниka ja тyшиpaлe, пa гo фpлилe тeлoтo – cpцeтo нa 13-гoдишнa Австријка зacтaнa oткaкo мигpaнти ja...

Aвстриската полицијата ги реконструираше последните часови од животот на Л.В.(13), чие безживотно тело на 26 јуни беше пронајдено потпрено на дрво во Виена, со модринки по вратот и градите. Обдукцијата покажа дека девојчето било силувано, а поради сомневање дека...

Десетгодишно девојче во Украина почина од старост

Десетгодишното девојче Ирина Химич, од областа Виниција во Украина, почина од старост. Смртта на детето ја објави нејзината мајка на Фејсбук. Девојчето страдало од прогерија – ретка генетска, неизлечива болест, позната и како Хачисон-Гилфордов синдром. При оваа болест, се јавуваат...

Ѝ се гyби секоја тpaгa: Иcчезна 13 годишно девојче од скопско

На 27.05.2021 во СВР Скопје, З.З.(41) од с.Мојанци, скопско, пријавил дека од дома се оддалечила неговата ќерка А.З.(13). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.
- Advertisement -spot_img

Latest News

(Видео) Лавата yништи сѐ пред себе: Еваkyирани уште три града на Канарските острови

Властите на шпанскиот остров Ла Палма наредија евакуација на градовите Тахуја, Таканде де Абахо и делови од Таканде де...
- Advertisement -spot_img