декрет

Заев на средба со Брнз во врска со декретот на претседателот Бајден

Претседателот на Владата на Македонија Зоран Заев денеска имаше средба со амбасадорката на Соединетите Американски Држави Кејт Брнз, при што во фокусот на разговорите беше Извршната наредба издадена неделава од претседателот Бајден којашто содржи јасни критериуми во делот на...

Никој од Македонија нема да се најде на црната листа на Бајден

Навистина некогаш ми е непријатно кога ќе видам кој се е дел од новинарската професија. Трет ден по ред читам новинари, аналитичари, колумнисти и бивши дипломати како го толкуваат декретот на Американскиот претседател Џозеф Бајден. Само не можам да донесам...

Путин пoтпишa Дeкpeт зa пpoлeтeн вoeн poк: Пpoлeтвa вo yнифopмa 135.000 рycки peгpyти

Оваа пролет, речиси 135.000 регрути ќе бидат повикани на воена служба во Русија. Декретот за пролетниот воен рок го потпиша претседателот Владимир Путин. Документот е објавен на Интернет порталот за правни информации. Според декретот, 134.650 регрути на возраст од 18...
- Advertisement -spot_img

Latest News

ФФМ co пopaкa дo фyдбaлepитe: Ниeдeн пopaз нe ce бpoи, виe cтe нaши хepoи

Македонија вчера дебитираше на Европското фудбалско првенство против селекцијата на Австрија. Натпреварот нашата репрезентација го загуби со 3:1, но позитивно...
- Advertisement -spot_img