December 8, 2021, 5:46 am

Делта сој

Русите твpдaт: „Cпyтник B“ e пoeфикacнa пpoтив дeлтa cojoт oд дpyгитe вakцини

Руската вакцина „Спутник В“ е поефикасна во заштита од индискиот сој на коронавирус од вакцините од другите производители, соопшти во вторник Рускиот инвестициски фонд (РДИФ). „Спутник В е поефикасна против делта сојот кој првпат се појави во Индија, од било...

Глaвоболkи и течење на носот главни симптоми кај индискиот (Делта) сој на kopoнавирусот

Главоболки, болки во грлото и течење на носот се едни од најчесто пријавените симптоми на индискиот сој на коронавирус во Велика Британија, пишува „Би-Би-Си“. Според истражувањето на професорот Тим ​​Спектор, симптомите на таканаречената инфекција на индискиот сој или делта варијанта...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...
- Advertisement -spot_img