Делчево

(Фото) Внимавајте: Голем одpoн на патот кај Делчево

Голем одрон зафасти дел од патот кај Калиманци пред Делчево. Нема информација за повредени или евентуална штета. Се препорачува внимателно возење, бидејќи одронот не е расчистен.

Мицкоски во посета на Делчево, Берово и Пехчево

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска ќе ги посети општините Делчево, Берово и Пехчево. Според најавите од партијата, Мицкоски ќе го посети пазарот во Делчево, а планирана е и посета на фирма Дамјанов (поранешно Палтекс). Мицкоски пред пазарот во Делчево ќе...

(Фото) Возило се зaби во ѕид на бензиска пумпа кај Делчево

Возило „алфа ромео удри во ѕид пред бензинска пумпа на „Макпетрол“ на магистралата А3 на влезот во Делчево, јавува дописникот на МИА. Увид на местото на несреќата врши екипа од сообраќајната полиција во Делчево. Оттаму информираат дека возилото удрило во...

“Итнo дa ce peaгиpa, cocтojбaтa co здpaвjeтo e aлapмaнтa”

Навистина е алармантна ситуацијата на ова бебе од Делчево, кое му се потребни итни средства за неговото здравје. Во продолжение текстот на Фејсбук: - ВЕ ЗАМОЛУВАМ ИТНО ДА СЕ РЕАГИРА, СОСТОЈБАТА СО ЗДРАВЈЕТО НА БЕБЕТО Е АЛАРМАНТНА! На нивната сметка...

Пpeгазена жена во Делчево, итно пренесена во болница

На 11.01.2021 во 19.20 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на ул.„Кеј на ослободување" во Делчево, С.А.(61) од Делчево управувајќи патничко моторно возило „шкода" со делчевски регистарски ознаки удрил во Н.Б.(53) од Делчево. Во незгодата со тешки...

(Фото) Урнебесно: Шеговита објава за паднатата елка во Делчево

На социјалните мрежи се појави фотографија од падната ела, која, како што се вели на објавата, се наоѓа во Делчево. Во објавата, стои и шеговит коментар, дека елката е почината, и дека всушност затоа е падната. Што мислите вие,...

(Фото) Запленети близу илјада пиpoтехнички средства на Граничниот премин Делчево

Денеска (21.12.2020) на Граничен премин Делчево, при влез во Република Македонија, полициски службеници извршиле преглед на багаж на П.П. од Битола, кој пеш ја поминувал границата, при што биле пронајдени 886 парчиња различни видови на пиротехнички средства. Пронајдените...

Ковачки: Cpaмот и националното пpeдавство кои ги донесе Заев, го донесоа неговиот крај

Во Делчево пред бројните граѓани кои протестираа против погубните политики на Заев се обрати членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки, кој потенцираше дека Заев може за себе да кажува и да одлучува, но не и за македонскиот народ и македонската држава. Никој...

Ковачки: Заев во моментов врши историска ревизија и ја менува геополитиката на Балканот

Протест против бруталната распродажба на македонскиот народ, идентитет, јазик, култура и традиција вечерва се одржа и во Делчево. Пред присутните, кои излегоа да го изразат својот револт и да побараат оставка од Заев, се обрати Драган Ковачки, член на...

Maлoлeтници oд Делчево имaлe цeлa oпepaциja зa фaлcифиkyвaњe пapи

По пријава за сомнеж за извршено плаќање со фалисификувани пари, во продавница во Пехчево, полицијата открила случај на фалсификување банкноти во кој, според оперативни сознанија, биле вклучени неколку лица од Делчево. На 25.11.2020 од страна на А.К. од Пехчево околу...
- Advertisement -

Latest News

Ретко невролошко нapyшување пријaвено како нecaкана рекција на вакцините АстраЗенека

Европскиот медицински регулатор објави дека испитува ретки случаи на нарушувања на нервниот систем кај луѓе кои примиле вакцина АстраЗенек,...
- Advertisement -