Демократскиот сојуз на Косово

Оставкa поради лошите изборни резултати: Иса Мустафа се повлече од функцијата претседател на ЛДК

Иса Мустафа поднесе оставка денес како претседател на Демократскиот сојуз на Косово (ЛДК) за време на состанокот на раководството на партијата, по разочарувачките резултати на предвремените парламентарни избори на Косово и Метохија, пренесува Газета експрес, повикувајќи се на неименувани...
- Advertisement -

Latest News

Haд 11.000 akтивни cлyчaи вo Македонија: Eвe пo кoлкy зapaзeни имa вo гpaдoвитe

Досега во земјата се направени вкупно 738.012 тестирања на Ковид-19. Вкупната бројка на КОВИД-дијагностицирани лица во нашата земја од почетокот...
- Advertisement -