November 30, 2021, 10:39 pm

демонстранти

Бeз кoмeнтap…: Зa 30 дeнa пpoдoлжeн пpитвopoт зa yaпceнитe пo пpoтecтoт вo Тетово

Тетовскиот основен суд го прифати барањето на Основното обвинителство и донесе одлука за 30 дена да биде продолжен притворот на петтемина уапсени лица кои се судрија со полицијатга за време на протестите минатиот петок во Тетово, кои беа организирани...

(Видео) Шoк бomби и сoлзaвeц – жeстoк сyдиp на прoтеcтите во Пaриз

На протестите во Париз против воведувањето на ковид-пасошите дошло до судир меѓу полицијата и демонстрантите. На улиците имало голем број на полицајци, а на моменти доаѓало до жестоки судири меѓу демонстрантите и полицијата, опремена за разбивање на демонстрации. Полицајците испукале шок...

(Видео) Канадскиот пpeмиep пoгoдeн co чaкaл пpи пoceтa нa фaбpикa

Канадскиот премиер Џастин Трудо беше погоден со чакал со кој го гаѓаа демонстрантите за време на посета на пиварница, како дел од неговата предизборна кампања, објави Би Би Си Њуз. Тој се враќал во својот автобус по посетата на пиварницата...

(Видео) Пpoтecт пpoтив мeрките во Словенија, дeмонстpaнтите упaднаа во просториите на РТВ

Противници на епидемиолошките мерки и вакцинации во Словенија, во петок навечер упаднале во просториите на РТВ Словенија и тоа сред информативна програма. Демонстрантите во Словенија веќе недели наназад протестираат пред зградата на јавниот сервис негодувајќи се што има врска со...

(Видео) Хaoc вo Aтинa: Cyдиp нa дeмoнcтpaнтитe и пoлициjaтa пpeд изpaeлcкaтa aмбacaдa

На Палестинската поддршка поставена пред Израелската амбасада во Атина имаше конфликт на полиција и демонстранти. Демонстрантите се судрија и со полицијата на собир во Париз. Видео линкот може да го погледнете ТУКА.

(Boзнeмиpyвaчкo видeo) Cитyaциjaтa вo Мјанмар е нaдвop oд кoнтpoлa: Bojcкaтa y6и 80 дeмoнcтpaнти вo гpaдoт Баго

Најмалку 80 цивили загинаа за време на оружената интервенција на армијата на Мјанмар на протестите во градот Баго против воениот преврат и апсењето на избраните членови на владата. Според британскиот весник „Индипендент“, војниците во областа Ма Га Дит во градот...

(Видео) Тотален хаос во Мјанмар: Пoлициjaтa пykaшe вo дeмoнcтpaнтитe, cyдиpитe интeнзивиpaни

Жестоки судири избија меѓу демонстрантите во северен Мјанмар и безбедносните сили, пренесува РТ. На интернет се појавија снимки на кои се гледа како полицијата отвора оган кон толпата, но не е јасно дали се користеле боева муниција или гумени куршуми. Десетици...

(Видео) Пpoтecт вo Лондон пopaди „зaклyчyвaњeтo“: Уaпceни 12 лицa, пoлициjaтa ce cyдpи co дeл oд дeмoнcтpaнтитe..

Лондонската полиција денеска уапси 12 демонстранти на протестот во јужниот дел на градот, организиран поради мерките против ширењето на коронавирусот. Протестот е организиран во момент кога е зголемен бројот на нови случаи во британската престолнина, како и товарот врз болниците,...

Хaoc во Минск: Пoвeќe oд 300 дeмoнcтpaнти пpивeдeни нa пpoтecтитe

Белоруската полиција соопшти дека стотици демонстранти се приведени во неделата во Минск на протест против претседателот Александар Лукашенко. „Повеќе од 300 лица беа приведени во Минск под обвинение за кршење на законот за масовни собири“, објави полицијата, пренесува ТАСС. Според полицијата...

СО БОШКО И ФАШИCТИ ВО РТС-НЕ БЛАГОДАРАМ: Да освојувам слобода со фашиcти нема ниту во следната реинкарнација

Актерката Бојана Маљевиќ се огласи преку социјалните мрежи, по повод вечерново случување во зградата на РТС кога лидерот на опозицијата упадна во зградата на РТС, по што полицијата ги изнесе од зградата. - Со Бошко во РТС -не благодарам. Да...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Тинејџер yби тројца ученици во Мичиген

Три лица, за кои се верува дека се ученици, се убиени во пукање во средното училиште Оксфорд во Оксфорд,...
- Advertisement -spot_img