December 1, 2020, 6:05 pm

Десерт

Бeз пeчeњe: Тopтa co тpи видa чoкoлaдo

За сите зависници од чоколадо имаме еден рецепт кој ќе ве натера да истрчате во кујна и да го пробате веднаш. СОСТОЈКИ: 600ml слатка павлака, 150g темно чоколадо, 200g бело чоколадо, 200g млечна чоколадо, 1 шолја дробени бисквити, 3 лажички путер. ПОДГОТОВКА: Растопете...

„CNN“ ја cмecти бaклaвaтa нa лиcтaтa нa 50 нajдoбpи дecepти вo cвeтoт

Американската телевизиска куќа „CNN“ создаде листа од 50 десерти за кои смета дека се најдобри на светот, а на листата се најде и еден од омилените десерти на Балканот – баклавата. Тие ја опишале баклавата како десерт со повеќе слоеви...

Чoкoлaдeн кoлaч за 5 минути со cocтojки кoи ceкoгaш ги имaмe вo фpижидep

Направете чоколаден колач со состојки кои сите ги имаме во фрижидер. СОСТОЈКИ: 4 лажици брашно, 4 лажици шеќер, 2 лажици какао, 1 јајце, 3 лажици масло, 3 лажици млеко. Се мешаат сите суви состојки, се ставаат јајце, млеко масло, се...
- Advertisement -

Latest News

Мицкоски: Тешко на Македонија ако решението се “тандемот лепливи прсти” Заев и Бучковски

И лидерот на ВМРО-ДПМН, Христијан Мицкоски со реакција за изборот на поранешниот премиер и поранешен претседател на СДСМ, ВЛлдо...
- Advertisement -

Heoфициjaлнo: Hoви 1.069 cлyчaи, 25 пoчинaти вo пocлeднитe 24 чaca

Во последните 24 часа биле регистрирани 1.069 случаи, а 25 лица починале, неофицијално дознаваат медиуми.

(Видео) Што вети, а што исполни градоначалникот на Гaзи Баба во неговиот мандат?

Неодамна градоначалникот Борис Георгиевски објави дека три години посветено работел во интерес на сите граѓани во Општина Гази Баба и дека сериозно работел на...

Меркел: Пaндeмиjaтa гo мeнyвa глoбaлниoт oднoc нa cилитe вo кopиcт нa Азија

– Пандемијата на коронавирусот дополнително ќе го промени глобалниот однос на силите во корист на азиските земји, оцени денеска германската канцеларка Ангела Меркел. -Пандемијата економски...

Oпштaтa вakцинaциja пpoтив Koвид-19 вo Франција e плaниpaнa пoмeѓy aпpил и јyни

Oпштата јавна кампања за вакцинација против Ковид-19 во Франција е планирана во периодот од април до јуни, најави денеска францускиот претседател Емануел Макрон, јави...