Десерт

Бeз пeчeњe: Тopтa co тpи видa чoкoлaдo

За сите зависници од чоколадо имаме еден рецепт кој ќе ве натера да истрчате во кујна и да го пробате веднаш. СОСТОЈКИ: 600ml слатка павлака, 150g темно чоколадо, 200g бело чоколадо, 200g млечна чоколадо, 1 шолја дробени бисквити, 3 лажички путер. ПОДГОТОВКА: Растопете...

„CNN“ ја cмecти бaклaвaтa нa лиcтaтa нa 50 нajдoбpи дecepти вo cвeтoт

Американската телевизиска куќа „CNN“ создаде листа од 50 десерти за кои смета дека се најдобри на светот, а на листата се најде и еден од омилените десерти на Балканот – баклавата. Тие ја опишале баклавата како десерт со повеќе слоеви...

Чoкoлaдeн кoлaч за 5 минути со cocтojки кoи ceкoгaш ги имaмe вo фpижидep

Направете чоколаден колач со состојки кои сите ги имаме во фрижидер. СОСТОЈКИ: 4 лажици брашно, 4 лажици шеќер, 2 лажици какао, 1 јајце, 3 лажици масло, 3 лажици млеко. Се мешаат сите суви состојки, се ставаат јајце, млеко масло, се...
- Advertisement -spot_img

Latest News

САД гo oтфpлaaт пoвикoт нa СЗО зa пpeкин нa peвakцинaциjaтa co тpeтa дoзa

Белата куќа го отфрли повикот на СЗО за прекин на третата доза на вакцината против Ковид-19, оценувајќи дека САД...
- Advertisement -spot_img