October 27, 2021, 9:10 pm

детективи

Македонија paj зa kpиминaлoт: Koj Tуpчин избeгa co 2 милиjapди дoлapи во Македонија?

Турската полиција испратила детективи во Албанија и Македонија во рамките на потрагата по Фарук Озер, осомничен за бегство на Балканот со податоци за размена на криптовалути во вредност од две милијарди долари. Потерата по Озер започнала минатата недела, откако клиентите...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Ахмети побара поддршка за Бејта и од турската заедница во Гостивар

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети вечерва ја побара поддршката од турската заедница за нивниот кандидат за градоначалник на општина...
- Advertisement -spot_img