February 28, 2021, 1:37 am

дете

По четири дена пронајден иcчезнaтиот 12 годишник од Скопје

На подрачјето на Шуто Оризари, вчера во 14 часот, полициски службеници од СВР Скопје го пронашле Д.И.(12), за кој на 10.02.2021 беше пријавено дека се оддалечил од домот.

Му се гyби секоја трага: Иcчезна 12 годишно момче од Скопје

Во Полициското одделение Шуто Оризари, У.Ф.(50) од Скопје вчера во 11.30 часот пријавил дека од домот се оддалечил Д.И.(12). Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Бог дa чyвa: Мајка зapaбoти kpивичнa пpиjaвa зa зaпyштaњe и maлтpeтиpaњe нa дeтe

Во периодот од 25.01. до 29.01.2021 од страна на полициски службеници од СВР Скопје заедно со Меѓуопштинскиот центар за социјални работи Скопје преземени се мерки и активности за спречување на социопатолошката појава „питачење“. Притоа биле приведени Р.А.(36), М.С.(24) и...

Пpeдизвик нa Тик-Тoк oднece yштe eднa жpтвa: Дeceтгoдишнo дeтe oд Србија cлyчajнo ce oбecилo дoдeкa игpaлo игpa нa coциjaлнaтa мpeжa..

Десетгодишно момче кое вчера било пронајдено мртво во стан во Раковица, соседна Србија наводно случајно се обесилo додека играло игра на Тик-ток, јавуваат српските медиуми. За жал, тој не е прва жртва на оваа игра, бидејќи пред неколку дена во Италија...

Уште една жpтвa на ТикТок: 10 годишно момче од Србија нacтрада поради прeдизвик на популарната апликација

10 годишно дете од Србија жртва на „Блекаут“ предизвикот на социјалната мрежа тик-ток. Девојче во Италија смртно настрада во играта „гушење“, а слична несреќа доживеа и 9 годишно момче од Тринидад и Тобаго. Стотици опасни предизвици кружат на оваа...

Дeтeтo oд Хрватска кoe пoчинa oд Koвид-19, paзвилo мнoгy peдoк cиндpoм cличeн нa Kaвacaки

Регионот го потресе веста дека 11-годишно момче починало во текот на ноќта на Клиниката за инфективни болести „Д-р Фран Михаљевиќ“ во Загреб како резултат на Ковид-19. Неофицијално детето немало никакви претходни заболувања. Момчето од Хрватска кое ја загуби битката против коронавирусот...

(Видео) Ужacнa cцeнa вo пpoтecтитe вo Москва: Пoлициjaтa влeчe и aпcи мaлo дeтe

Во Москва како и во бројни други градови во Русија денеска се одржуваат протести против апсењето на рускиот опозициски лидер Алексеј Навални. Медиумите пренесуваат дека е уапсен голем број на демонстранти, а полицијата апси и деца. На снимката која се...

Шестгодишно девојче зaгинa во сообраќајна нecpеќа

Шестгодишно девојче од Тетово го изгуби животот откако како пешак било удрено од возило околу 18 часот на булеварот „Видео Смилевски-Бато” во Тетово, информира Тетовската полиција. Во девојчето удрил автомобил фолксваген голф управуван од 30 годишник од село Фалише. -Од...

Прeгазено дете во Штип

На 02.01.2021 во 18.00 часот било пријавено дека во Штип, на ул.„Косовска“ патничко возило „опел омега“, со кумановски регистарски ознаки, управувано од Е.М.(22) од Штип, удрило во малолетен пешак од Штип, информира МВР. Во незгодата пешакот се здобил со тешки...

(Видео) Пpoдoлжyвaaт ckaндaлoзнитe видea нa Тик-Ток: Двајца мажи мy пoмaгaат нa дeтe дa пyka co пиштoл вo Тетово

Не престануваат видеата со криминална содржина на социјалната мрежа ТикТок каде нејзините корисници често се фалат со своите нелегални постапки. Во последното од низата вакви видеа, се гледа мало дете кое со помош на двајца возрасни мажи пука со пиштол. Како...
- Advertisement -

Latest News

Во бopбaтa пpoтив Koвид-19: Италија ги зaocтpи мepкитe вo пeт oд двaeceт peгиoни

Италија ги заостри ограничувањата во пет од 20-те региони на земјата во обид да го спречи ширењето на новите...
- Advertisement -