October 27, 2021, 11:49 am

дигитален ковид сертификат

Брнабиќ: Oд 1-ви мaj cpпcкитe вakциниpaни гpaѓaни дoбивaaт дигитaлeн koвид cepтификaт

Благодарение на ИТ системот, можеме да имаме целосно електронски ковид сертификати, изјави Брнабиќ. Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ соопшти дека од сабота, 1 мај, сите граѓани што се вакцинирани, ќе добијат дигитален ковид сертификат, јави дописникот на МИА од Белград. -Благодарение...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Koлку тpaе имyнитeтoт пo пpeлeжaн кopoнaвиpyc?

Лицата кои прележале коронавирус имаат пократкотраен имунитет споредено со вакцинираните, па поради тоа, постои шанса да се заразат повторно....
- Advertisement -spot_img