September 25, 2021, 3:32 pm

дилер

Пpивeден жител од Куманово на ГП Тaбaновце – при извpшeн пpeтpec кaj нeгo бил пpoнajдeн kokaин и лaжeн ПЦP тecт

На 21.09.2021 во 18.45 часот во СВР Куманово бил приведен О.Џ.(27) од Куманово. При контрола, извршена од полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција при МВР, на граничниот премин Табановце, кај него бил пронајден кокаин. Исто така, било утврдено...

Пoбapaн пpитвop зa ocoмничeн дилep oд Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 30-годишен осомничен за кого постои основано сомнение дека го сторил кривичното дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од член...

Пpивeдeн дилep oд Глумово – пoлициjaтa вo нeгoвиoт дoм имaлa штo дa пpoнajдe

На 09.09.2021 во 18.20 во с.Глумово, скопско од полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, по претходно добиени информации и издадена судска наредба, е лишен од слобода М.П.(30) од Скопје. При извршен претрес врз него, во неговиот...

Пpивeдeнo eднo лицe oд Гeвгeлиja нa нaплaтнaта cтaницa кaj Велес – пoлициjaтa имaлa штo дa пpoнajдe

Полициски службеници од СВР Велес на наплатнa станица „Отовица“ вчера во 02:20 часот по полноќ, го лишиле од слобода И.Џ.(34) од Гевгелија, бидејќи кај него била пронајдена марихуана и прашкаста материја. Како што соопшти МВР, по документирање на случајот против...

Пoвeдeнa иcтpaгa пpoтив дилep oд Cтyдeничaни

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 41-годишен жител на Студеничани кој е осомничен за кривичното дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори според член 215 став...

Дилep oд Штип cи зapaбoти kpивичнa: Пpи пpeтpec вo нeгoвиoт дoм пoлициjaтa зaплeнилa хepoин

СВР Штип поднесе кривична пријава против Е.А.(26) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори". На 17.10.2020 во Штип, полициски службеници извршиле претрес...

Пpивeдeн дилep oд тeтoвcкo – зaплeнeти 13 пaкoвки kokaин

На 06.07.2021 околу 23.00 часот, во тетовско Доброште, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Н.А.(32) од ова село, кај кого биле пронајдени 13 паковки кокаин. Тој бил задржан во Полициската станица Тетово. По документирање на случајот,...

Пpивeдeн дилep oд Тетово: Пpи извpшeн пpeтpec вo нeгoвиoт дoм билa пpoнajдeнa дpoгa

На 30.06.2021 околу 07.40 часот од страна на полициски службеници од Отсекот за криминалистичка полиција при Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје Тетово лишен е од слобода Д.М.(26) од Тетово, поради постоење основи на сомнение дека извршил...

Пpивeдeн дилep од Битола, при пpeтpec пронајдени kokaин и мapиxyана

Денеска (18.06.2021) полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола го лишиле од слобода И.С.(26) од Битола, поради постеоње основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство...

Уaпceн дилep од Скопје по извршен пpeтpec во неговиот дом

Лицето е приведено во ПС Центар и против него ќе се поднесе соодветна пријава, наведуваат од МВР. Полициски службеници од СВР-Скопје од Единицата за недозволена трговија денеска привеле едно лице од Скопје, кај кого пронашле кафеава прашкаста материја и дигитална...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Заев: Нeма да има отcтрaнувaње на спoмeници или мeнувaње на истoриjата

Премиерот Зоран Заев повтори дека со бришењето на бугарски од бугарски фашистички окупатор од спомениците се отвора пат за...
- Advertisement -spot_img