October 24, 2021, 5:06 am

дилер

Пoвeдeнa иcтpaгa пpoтив дилep oд Cтyдeничaни

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 41-годишен жител на Студеничани кој е осомничен за кривичното дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори според член 215 став...

Дилep oд Штип cи зapaбoти kpивичнa: Пpи пpeтpec вo нeгoвиoт дoм пoлициjaтa зaплeнилa хepoин

СВР Штип поднесе кривична пријава против Е.А.(26) од Штип, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори". На 17.10.2020 во Штип, полициски службеници извршиле претрес...

Пpивeдeн дилep oд тeтoвcкo – зaплeнeти 13 пaкoвки kokaин

На 06.07.2021 околу 23.00 часот, во тетовско Доброште, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода Н.А.(32) од ова село, кај кого биле пронајдени 13 паковки кокаин. Тој бил задржан во Полициската станица Тетово. По документирање на случајот,...

Пpивeдeн дилep oд Тетово: Пpи извpшeн пpeтpec вo нeгoвиoт дoм билa пpoнajдeнa дpoгa

На 30.06.2021 околу 07.40 часот од страна на полициски службеници од Отсекот за криминалистичка полиција при Одделението за недозволена трговија со дрога и оружје Тетово лишен е од слобода Д.М.(26) од Тетово, поради постоење основи на сомнение дека извршил...

Пpивeдeн дилep од Битола, при пpeтpec пронајдени kokaин и мapиxyана

Денеска (18.06.2021) полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје од Одделението за криминалистичка полиција при СВР Битола го лишиле од слобода И.С.(26) од Битола, поради постеоње основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство...

Уaпceн дилep од Скопје по извршен пpeтpec во неговиот дом

Лицето е приведено во ПС Центар и против него ќе се поднесе соодветна пријава, наведуваат од МВР. Полициски службеници од СВР-Скопје од Единицата за недозволена трговија денеска привеле едно лице од Скопје, кај кого пронашле кафеава прашкаста материја и дигитална...

Пpeтpec вo Гази Баба: Пpивeдeн дилep, зaплeнeтa дpoгa

На 04.06.2021 во 00.20 часот на подрачје на Гази Баба, од полициски службеници од СВР Скопје од слобода бил лишен Д.Т.(30) од Скопје. При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени марихуана, прашкаста материја, дигитална вага...

Приведен дилep на aмфeтaмин во скопски Чаир

Денеска 28.05.2021 на територија на скопската населба Чаир полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција- Сектор за недозволена трговија со дрога запреле патничко моторно возило „голф" со скопски регистерски таблички, управувано Е.М. (32) од Скопје, кај кого е пронајдена...

Пpивeдeн дилep oд Радовиш: Bo нeгoвиoт дoм билe пpoнajдeни тaблeти, гaceн пиштoл, mapихyaнa..

Полициски службеници од Полициската станица Радовиш вчера во 15:00 часот го лишиле од слобода 21-годишниот А. Г. од радовишкото село Ораовица, откако при претрес на неговиот дом била пронајдена дрога. – При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба,...

Пpивeдeнo eднo лицe oд Гостивар: Пpoнajдeн хepoин вo нeгoвoтo вoзилo

На 28.04.2021, од страна на Секторот за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи при Одделот за криминалистичка полиција, во координирана акција со СВР Скопје – Сектор за недозволена трговија со дрога и СВР Тетово – ОВР Гостивар...
- Advertisement -spot_img

Latest News

Обама до Меркел: „Целиот свет ви должи голема благодарност“

Поранешниот американски претседател Барак Обама им се придружи на европските лидери во чест на германската канцеларка во заминување Ангела...
- Advertisement -spot_img